Specjalny dodatkowy kurs koszalińskiej wąskotorówki i weekend z drezynami

Specjalny dodatkowy kurs koszalińskiej wąskotorówki i weekend z drezynami

22 sierpnia 2019 | Źródło: TKKW
PODZIEL SIĘ

Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej zaprasza na specjalny przejazd pociągiem Koszalin-Rosnowo na Disco Polo Show w dniu 23 sierpnia 2019r. i do skorzystania z nowej atrakcji - przejażdżki drezynami rowerowymi w trakcie Weekendu z Drezynami 24 - 25 sierpnia 2019r.

Fot. TKKW

Specjalny przejazd pociągiem Koszalin-Rosnowo na Disco Polo Show w dniu 23 sierpnia 2019r. Wyjazd z Koszalina ul. Kolejowa 4 (dworzec kolei wąskotorowej), piątek godz. 20.00 Wyjazd z Rosnowa godz.00.00.

Bilet normalny tam i z powrotem: 25 zł, ulgowy 20 zł, są też bilety rodzinne oraz w jedną stronę. Przewóz rowerów za darmo!

Więcej: tel. 601-154-937 (czynne: poniedziałek-czwartek 8.00-16.00, piątek-niedziela 9.00-20.00) mail:tmkw@waskotorowka.koszalin.pl

 

Weekend 24-25 sierpnia 2019 z DREZYNAMI!  TKKW zaprasza na przejażdżki drezynami rowerowymi na trasie Rosnowo Plaża – Rosnowo Zapora i z powrotem.

Drezyny kursują:

-w każdą sobotę i niedzielę sierpnia oraz września

-w godz. 12:00 – 18:30 co pół godziny

Są to nowe drezyny, zbudowane specjalnie na przejazdy po szlaku Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej.

Cena biletu: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł dla dzieci do szóstego roku życia lub z ważną legitymacją szkoły podstawowej/gimnazjum (płatność wyłącznie gotówką).

 

Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej powstało i zostało zarejestrowane 7 listopada 2005 r. pod ówczesną nazwą, jako Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki (z siedzibą w Koszalinie). Podstawowym celem Towarzystwa jest uratowanie od zniszczenia i doprowadzenie do ponownego uruchomienia koszalińskiej kolejki. Zbudowana w 1898 r. jest nie tylko chronionym prawem zabytkiem ale przede wszystkim dziedzictwem kultury technicznej. "Wierzymy, że koszalińska kolej wąskotorowa znów stanie się jednym z popularnych środków transportu w regionie, służącym jego mieszkańcom. Przede wszystkim jednak powinna stać się atrakcją turystyczną – tak jak dzieje się to z innymi tego typu kolejkami w kraju i za granicą. Dlatego chcemy aby stała się jednym z elementów większego programu pt. „Szlak północny”, który powinien obejmować największe atrakcje turystyczne gminy i jej najbliższych okolic (ścieżki edukacyjne i turystyczne, rezerwaty przyrodnicze oraz historyczne, zabytki, punkty widokowe, miejsca wypoczynku, trasy rowerowe itp.). Turyści mogliby wykorzystywać kolejkę jako atrakcję samą w sobie lub jako środek transportu do poznawania regionu" - uważają członkowie Towarzystwa.

PODZIEL SIĘ