SKM w Trójmieście spodziewa się zwiększonego ruchu pasażerów w ten weekend.

SKM w Trójmieście spodziewa się zwiększonego ruchu pasażerów w ten weekend.

23 sierpnia 2019 | Autor: Aleksander Olszak / UMWP | Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
PODZIEL SIĘ

W najbliższy weekend dużo będzie się działo w Trójmieście. Będą koncerty, festiwale i wyścig Verva Street Racing. By łatwiej było poruszać się w obszarze aglomeracji w trakcie tych imprez, Szybka Kolej Miejska w Trójmieście w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego uruchamia dodatkowe połączenia. Najwięcej zmian dotyczy niedzieli.

Fot. UMWP

Szybka Kolej Miejska w Trójmieście uruchomi w niedzielę 46 dodatkowych pociągów na odcinku Gdynia Chylonia – Gdańsk Śródmieście – Gdynia Chylonia. Pociągi z Gdyni do Gdańska w godzinach 9.00-13.00 oraz 15.30-19.00 będą kursowały co 10 minut. Natomiast w przeciwnym kierunku od Gdańska Śródmieścia do Gdyni Chyloni co 10 minut będą jeździły w godz. 10.00-14.00 oraz 16.30-20.00.

W sobotę 24 sierpnia 2019 r. pociągi SKM będą kursowały jak zwykle, czyli co 10 minut. Zmianą mają być dłuższe, dwuczłonowe składy w większości połączeń.

Zwiększenie liczby połączeń związane jest z dużą ilością imprez, które odbywają się w ten weekend na terenie Trójmiasta. Tylko w wyścigach Verva Street Racing w Gdyni przewiduje się udział nawet 130 tys. osób.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Koleje wąskotorowe w Polsce w 2018 r. Koleje wąskotorowe w Polsce w 2018 r.
Następny artykuł Komunikacja miejska – warszawiacy doceniają zasięg, częstotliwość i czas jazdy Komunikacja miejska – warszawiacy doceniają zasięg, częstotliwość i czas jazdy