Ruszył płatny parking na lotnisku w Rzeszowie.

Ruszył płatny parking na lotnisku w Rzeszowie.

24 sierpnia 2019 | Źródło: Port Lotniczy Jasionka
PODZIEL SIĘ

W środę 21 sierpnia Port Lotniczy Rzeszów Jasionka uruchomił strefę płatnego parkowania. Powstały dwie strefy parkingowe P1 oraz P2. Parking P1 jest parkingiem podstawowym krótko terminowym, który może pomieścić ok 600 pojazdów. Parking P2 to parking długoterminowy pomieści ok 300 aut– postój w tej strefie zaczyna się od 8 dni.

Fot. Port Lotniczy Jasionka

10 min wjazd do strefy Kiss&Fly pozostaje bezpłatny. Godzina parkowania na parkingu krótkoterminowym wyniesie 7 zł, dwie godziny – 14 zł, trzy – 21 zł, cztery – 27 zł, natomiast pięć i więcej – 39 zł. Za każdy kolejny dzień – 15 zł. W strefie długoterminowej, pozostawienie auta do 8 dni to 69 zł, do 15 to 129 zł, do 21 - 179 zł. Każdy dodatkowy dzień to kolejne 10 zł.

Opłaty zostały w prowadzone w celu podniesienia bezpieczeństwa a także uporządkowania parkingu. Od dłuższego czasu na parkingu lotniskowym znajdowały się pojazdy osób, które w ogóle nie miały nic wspólnego z podróżą. W godzinach startów i lądowań samolotów bardzo trudno było znaleźć wolne miejsce, przez co samochody parkowane były na chodnikach, trawnikach i zatoczkach parkingowych. To stwarzało zagrożenie dla ruchu innych pojazdów. Kolejnym ważnym argumentem przemawiającym za wprowadzeniem opłat są koszty utrzymania parkingu. Szacuje się, że roczny koszt takiej obsługi przekracza 1 mln złotych. Wydatek ten był sporym obciążeniem dla budżetu spółki.