Grochowska - ostatnie prace torowe

Grochowska - ostatnie prace torowe

02 września 2019 | Źródło: Tramwaje Warszawskie
PODZIEL SIĘ

Tylko do połowy września potrwa modernizacja torów na Grochowskiej. Prowadzimy ostatnie prace na torach przed otwarciem ruchu.

Fot. Tramwaje Warszawskie

Ponad 9 km nowych szyn, zielone torowisko, wygodne przystanki przyjazne niepełnosprawnym i opiekunom dzieci w wózkach. To najważniejsze zmiany, jakie pasażerowie zobaczą po remoncie trasy tramwajowej na Grochowskiej. Do zakończenia prac, które pozwolą przywrócić ruch tramwajowy zostało nam, zgodnie z zapowiedziami, jeszcze kilkanaście dni. Na połowę września zaplanowaliśmy zakończenie prac torowych, które pozwolą na przywrócenie ruchu tramwajowego. Po tym terminie będą trwały jeszcze niektóre roboty wykończeniowe.

Na Grochowskiej jednak rozchodnik
W pierwszych planach na Grochowskiej miała pojawić się trawa. W te wakacje zebraliśmy jednak nowe doświadczenia z podlewania zielonych torowisk. Trawę na torach podlewaliśmy co drugi dzień. Wykorzystywaliśmy do tego cztery pojazdy, w tym i tramwaj konewkę. Rozchodnik lepiej od trawy znosi wyższe temperatury  i nie będzie musiał być podlewany. Doświadczenia z utrzymania tej rośliny, zbieramy od końca 2017 roku gdy budowaliśmy zielone torowisko na Obozowej 

Wyższe bezpieczeństwo pieszych na Grochowskiej
Na odnowionej Grochowskiej pojawią się dwa nowe przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Pierwsze przejście, na którym podwyższamy poziom bezpieczeństwa znajduje się przy ul. Mińskiej. Zachowania kierowców sprawiały, że było to jedno z najbardziej niebezpiecznych przejść w Warszawie. Przed remontem torów tymczasowo zainstalowano tam dodatkowe oświetlenie. Drugie przejście z sygnalizacją świetlną pojawi się przy ulicy Siennickiej.