Sielankowanie pod Tatrami – czyli ruszajcie w góry!

Sielankowanie pod Tatrami – czyli ruszajcie w góry!

03 września 2019 | Źródło: Koleje Śląskie
PODZIEL SIĘ

Wakacyjne miesiące już co prawda za nami, jednak niekoniecznie musi to oznaczać koniec górskich wojaży. Jesienią góry również przyciągają swoim urokiem, a Koleje Śląskie dokładają kilka małych niespodzianek, które jeszcze dodatkowo mogą uprzyjemnić taką wyprawę.

Fot. Koleje Śląskie

Cały 2019 jest w Kolejach Śląskich obchodzony jako Rok Kultury. Z tej okazji na pokładach pociągów można było np. posłuchać fragmentów książek, spotkać aktorów teatralnych czy też poczytać o atrakcjach oferowanych przez różne instytucje kulturalne z regionu śląskiego. Tym razem niespodzianka przewoźnika jest szczególnym ukłonem w kierunku podróżnych z linii S51, czyli Katowice – Zakopane. Wszystko to za sprawą publikacji wydawnictwa Czarne pod tytułem „Sielankowanie pod Tatrami”. Książka autorstwa Agnieszki Lisak opowiada m.in. o tym jak na przestrzeni lat zmieniał się obraz Zakopanego i jaką drogę przeszedł ten kurort, by z górskiego miasteczka stać się stolicą polskich Tatr.
Śmiało można powiedzieć, że jest to pozycja literacka, którą warto przeczytać przed wyprawą do Zakopanego. Dlatego też wspólnie z patronem medialnym Roku Kultury – czyli Radiem eM – przygotowane zostały konkursy, w których nagrodą będzie m.in. egzemplarz „Sielankowania…”. Wszystkich miłośników Tatr Koleje Śląskie zachęcają do słuchania Radia eM i udziału w konkursach. Dodatkowo warto też uważnie rozglądać się po wnętrzach pociągów, ponieważ kilka książek Agnieszki Lisak zostanie  „wypuszczonych” w ramach akcji bookcrossingowej. W planach przewoźnika jest dla podróżnych jeszcze jedna niespodzianka związana z tą publikacją, aby ją jednak dokładnie poznać, trzeba wybrać się w podróż pociągiem Ornak – do czego serdecznie zachęcajżą Koleje Śląskie, tym bardziej, że jest na to ostatnia okazja!
We wrześniu Ornak kursuje w kierunku Zakopanego jeszcze w najbliższy weekend, jest to zatem idealna propozycja na jesienny wypad w góry. Przed wyjazdem warto sprawdzić dokładny rozkład jazdy na stronie internetowej Kolei Śkląskich, bowiem ze względu na prace remontowe na części linii obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa.

 

PODZIEL SIĘ