Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO po raz 13. w Gdańsku

Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO po raz 13. w Gdańsku

21 września 2019 | Źródło: AmberExpo
PODZIEL SIĘ

TRAKO ROŚNIE

30 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, 1 000 metrów torów do ekspozycji taboru oraz maszyn i urządzeń torowych, ponad 700 wystawców z 30 krajów – to wizytówka 13. edycji Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2019, największego i najbardziej prestiżowego w Polsce spotkania branży transportu szynowego oraz drugich  co do wielkości i znaczenia targów kolejowych w Europie. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Minister Infrastruktury.
Fot. Archiwum KK

Targi TRAKO są miejscem spotkań firm z branży kolejowej i tramwajowej: organizatorów i przewoźników, dostawców technologii, producentów, dystrybutorów, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, ekspertów, inżynierów, inwestorów, pasjonatów kolei. To również platforma dyskusji, wymiany doświadczeń i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dla infrastruktury, systemu zarządzania transportem i technologii wyposażenia taboru. Podczas ponad 40 wydarzeń: debat, seminariów, konferencji i prezentacji w międzynarodowym gronie poruszane będą najbardziej aktualne, priorytetowe dla branży tematy. Targi zainauguruje Debata „Kolej 4.0 – między misją a efektywnością” przygotowana przez Radę Programową Targów.

TRAKO 2019 to ponad 700 wystawców z 30 krajów, w tym pawilony narodowe: Austrii, Czech, Wlk. Brytanii, niemieckich landów- Berlina i Brandenburgii, Saksonii, Badenii-Wirtembergii. Uczestnicy targów to zarówno firmy o zasięgu międzynarodowym jak i czołówka największych polskich firm z branży kolejowej i tramwajowej, w tym prywatni i samorządowi przewoźnicy oraz dostawcy technologii dla kolei i taboru.

Ekspozycja  wystawiennicza TRAKO 2019 dobrze obrazuje aktualny stan rozwoju branży, a przede wszystkim najnowsze, innowacyjne rozwiązania technologiczne. Wystawcy  prezentujący zarówno pojazdy tramwajowe, kolejowe oraz maszyny i urządzenia dla  infrastruktury zapowiadają wiele niespodzianek i premier.

Wzbogacona o doświadczenia z pierwszej edycji Dnia Edukacji i Kariery - Rada Programowa TRAKO 2019, organizator projektu, przygotowała modyfikacje programu wydarzenia, jednak istota pozostaje niezmienna: jest nią stworzenie możliwości bezpośredniej wymiany informacji oraz wzajemnych oczekiwań pracodawców i pracobiorców, także w perspektywie wyboru kierunku studiów, ich specjalizacji, studiów doktoranckich. W ramach Dnia Edukacji    i Kariery (piątek 27 września) wystawcy Targów TRAKO będą prezentowali oferty pracy, staży i praktyk. Specjalną ofertę biletową przygotowało dla uczestników Dnia Edukacji i Kariery POLREGIO. Wszyscy uczniowie i studenci jadący pociągiem POLREGIO na TRAKO otrzymają powrót GRATIS.Uczestnicy Dnia Edukacji i Kariery będą mogli nie tylko zwiedzić ekspozycję wystawienniczą TRAKO, zapoznać się z najnowszymi, innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi i międzynarodowymi projektami realizowanymi dla transportu szynowego, ale także wziąć udział w specjalnie dla nich zorganizowanej debacie oraz zapoznać się z ofertami pracy, staży, praktyk. Będą także mieli szansę na indywidualne spotkania z pracodawcami. W programie znajdują się m.in. propozycje jak: „Spotkanie z ciekawymi ludźmi-maszynista –męski zawód? Niekoniecznie”, „Zmierz się z mundurem-pokaz umundurowania kolejowego”, fotografia biznesowa-profesjonalne zdjęcia do CV”. Po trudach związanych z poszukiwaniem nowych ścieżek rozwoju do Strefy Chillout zaprosi PKP IC.

Również 27 września będziemy gościć na Targach  TRAKO panią Joannę Marcinkowską - Rzecznika Praw Pasażera Kolei. W tym dniu wszyscy zainteresowani będą mogli otrzymać informacje na temat postępowań w sprawach pozasądowego rozwiązywania sporów pomiędzy pasażerami a przedsiębiorcami. 

Partnerem merytorycznym Dna Edukacji i Kariery jest Gdański Urząd Pracy.

Wystawcy i organizatorzy Targów TRAKO od lat organizują akcję charytatywną TRAKO DZIECIOM. W tym roku beneficjentem akcji są ponownie podopieczni Fundacji „Dr Clown”.

TRAKO DZIECIOM to poświęcony tematyce kolejowej konkurs plastyczny dla dzieci
i młodzieży – w tym roku pt. „Savoir-vivre w podróży koleją”. Finałem konkursu jest aukcja prac młodych, utalentowanych twórców - laureatów podczas wieczornej GALI TRAKO. Wszystkie środki pieniężne pozyskane z akcji zasilą konto Fundacji „Dr Clown”.

Targom TRAKO towarzyszy siedem prestiżowych konkursów obejmujących m.in. inwestycje, wyroby i innowacje technologiczne.