Fundacja ProKolej: "Masterplan dla przewozów towarowych"

Fundacja ProKolej: "Masterplan dla przewozów towarowych"

13 września 2019 | Źródło: Fundacja ProKolej
PODZIEL SIĘ

Jak przedstawia się perspektywa rozwoju rynków cargo w Europie? Jak wyglądają warunki dostępu do infrastruktury drogowej i kolejowej? Czy istnieje możliwość wzmocnienia pozycji konkurencyjnej kolei, względem innych gałęzi transportu? Jakie są kluczowe problemy rozwojowe rynku kolejowego w Europie, w tym w Polsce?

Fot. Archiwum KK

Zagadnienia te będą tematem, organizowanej przez Fundację Pro Kolej, debaty międzynarodowej „Masterplan dla przewozów towarowych”, która odbędzie się 25 września 2019 r. o godzinie w 10:30 w Amber Expo – Międzynarodowe Targi Gdańskie (ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk). Jest ona elementem oficjalnego programu Targów Kolejowych Trako 2019.

Kontekst międzynarodowy wydarzenia zagwarantuje wprowadzenie przygotowane przez wiceministrów z Polski i Wielkiej Brytanii oraz przedstawicieli Ministerstwa Transportu i Infrastruktury Cyfrowej z Niemiec.

Uczestnikami wydarzenia będą: parlamentarzyści, przedstawiciele branży kolejowej, administracji unijnej, rządowej i samorządowej, organizacji kolejowych i biznesowych, dziennikarzy oraz naukowców.

Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie internetowej - www.rail22.pl/rejestracja-2019/ .