Knorr-Bremse Rail Systems Italy dostarczy układy hamulcowe dla 50 pociągów Hitachi Rail

Knorr-Bremse Rail Systems Italy dostarczy układy hamulcowe dla 50 pociągów Hitachi Rail

16 września 2019 | Źródło: Knorr-Bremse
PODZIEL SIĘ

Knorr-Bremse Rail Systems Italy podpisał umowę z Hitachi Rail SpA na dostawę układów hamulcowych i sanitarnych dla 50 dwupokładowych pociągów regionalnych przeznaczonych dla Ferrovie Nord Milano. Nowe pociągi umocnią i tak już silną obecność Knorr-Bremse w układach hamulcowych włoskich pociągów regionalnych. Ten ostatni kontrakt jest uzupełnieniem platformy piętrowej, którą Hitachi produkuje dla Trenitalia, i dla której Knorr-Bremse dostarcza również układy hamulcowe i sanitarne. W tym przypadku umowa ramowa dotyczy maksymalnie 300 pociągów

Fot. Knorr-Bremse

„Jesteśmy szczególnie dumni z tego kontraktu Hitachi Rail SpA”, mówi Simone Mantero, dyrektor zarządzający Knorr-Bremse Rail Systems Italy. „To ważny projekt, który został specjalnie opracowany dla nowej regionalnej platformy kolejowej realizowanej przez Hitachi. Te układy hamulcowe o sprawdzonej niezawodności i niskim wpływie na środowisko przyczyniają się do wysokiego poziomu komfortu i bezpieczeństwa pasażerów ”.

Układ hamulcowy dostarczany do pociągów dwupoziomowych Hitachi zapewnia maksymalne bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu wielu redundantnych układów sterowania. System oparty jest na modułach kontrolnych Knorr-Bremse EP Compact, które łączą maksymalną niezawodność i łatwość konserwacji układu hamulcowego z bardziej kompaktowymi wymiarami i zoptymalizowaną integracją komponentów.

System sanitarny oparty na kompaktowej jednostce próżniowej Knorr-Bremse, która wykorzystuje wysokowydajne zawory śluzowe, jest synonimem wydajności i niezawodności. Posiada zaawansowaną koncepcję diagnostyki, a także algorytmy konserwacji oparte na warunkach, które mogą zwiększyć dostępność i umożliwić obniżenie kosztów konserwacji.

Kompaktowa jednostka próżniowa Knorr-Bremse minimalizuje zużycie wody i sprężonego powietrza na cykl płukania, pomagając zmniejszyć wpływ systemu sanitarnego na środowisko. Uniwersalny system drzwi kabinowych jest zgodny ze standardem dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Do tej pory zapewnił ponad 200 milionów kilometrów bezproblemowej obsługi.

 

Knorr-Bremse jest światowym liderem na rynku układów hamulcowych i wiodącym dostawcą innych kluczowych dla bezpieczeństwa systemów szyn i pojazdów użytkowych. Produkty Knorr-Bremse w decydujący sposób przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa i efektywności energetycznej na torach kolejowych i drogach na całym świecie. Około 28 500 pracowników w ponad 100 lokalizacjach w ponad 30 krajach wykorzystuje swoje kompetencje i motywację, aby zadowolić klientów na całym świecie dzięki produktom i usługom. W 2018 r. Dwa oddziały Knorr-Bremse razem wygenerowały przychody w wysokości 6,6 mld EUR. Od ponad 114 lat firma jest innowatorem w branży, wprowadzając innowacje w zakresie technologii mobilności i transportu, z przewagą w połączonych rozwiązaniach systemowych. Knorr-Bremse jest jedną z odnoszących największe sukcesy niemieckich firm przemysłowych i czerpie zyski z kluczowych światowych megatrendów: urbanizacji, efektywności ekologicznej, cyfryzacji i zautomatyzowanej jazdy.