Knorr-Bremse Rail Systems Italy dostarczy układy hamulcowe dla 50 pociągów Hitachi Rail

Knorr-Bremse Rail Systems Italy dostarczy układy hamulcowe dla 50 pociągów Hitachi Rail

16 września 2019 | Źródło: Knorr-Bremse
PODZIEL SIĘ

Knorr-Bremse Rail Systems Italy podpisał umowę z Hitachi Rail SpA na dostawę układów hamulcowych i sanitarnych dla 50 dwupokładowych pociągów regionalnych przeznaczonych dla Ferrovie Nord Milano. Nowe pociągi umocnią i tak już silną obecność Knorr-Bremse w układach hamulcowych włoskich pociągów regionalnych. Ten ostatni kontrakt jest uzupełnieniem platformy piętrowej, którą Hitachi produkuje dla Trenitalia, i dla której Knorr-Bremse dostarcza również układy hamulcowe i sanitarne. W tym przypadku umowa ramowa dotyczy maksymalnie 300 pociągów

Fot. Knorr-Bremse

„Jesteśmy szczególnie dumni z tego kontraktu Hitachi Rail SpA”, mówi Simone Mantero, dyrektor zarządzający Knorr-Bremse Rail Systems Italy. „To ważny projekt, który został specjalnie opracowany dla nowej regionalnej platformy kolejowej realizowanej przez Hitachi. Te układy hamulcowe o sprawdzonej niezawodności i niskim wpływie na środowisko przyczyniają się do wysokiego poziomu komfortu i bezpieczeństwa pasażerów ”.

Układ hamulcowy dostarczany do pociągów dwupoziomowych Hitachi zapewnia maksymalne bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu wielu redundantnych układów sterowania. System oparty jest na modułach kontrolnych Knorr-Bremse EP Compact, które łączą maksymalną niezawodność i łatwość konserwacji układu hamulcowego z bardziej kompaktowymi wymiarami i zoptymalizowaną integracją komponentów.

System sanitarny oparty na kompaktowej jednostce próżniowej Knorr-Bremse, która wykorzystuje wysokowydajne zawory śluzowe, jest synonimem wydajności i niezawodności. Posiada zaawansowaną koncepcję diagnostyki, a także algorytmy konserwacji oparte na warunkach, które mogą zwiększyć dostępność i umożliwić obniżenie kosztów konserwacji.

Kompaktowa jednostka próżniowa Knorr-Bremse minimalizuje zużycie wody i sprężonego powietrza na cykl płukania, pomagając zmniejszyć wpływ systemu sanitarnego na środowisko. Uniwersalny system drzwi kabinowych jest zgodny ze standardem dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Do tej pory zapewnił ponad 200 milionów kilometrów bezproblemowej obsługi.

 

Knorr-Bremse jest światowym liderem na rynku układów hamulcowych i wiodącym dostawcą innych kluczowych dla bezpieczeństwa systemów szyn i pojazdów użytkowych. Produkty Knorr-Bremse w decydujący sposób przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa i efektywności energetycznej na torach kolejowych i drogach na całym świecie. Około 28 500 pracowników w ponad 100 lokalizacjach w ponad 30 krajach wykorzystuje swoje kompetencje i motywację, aby zadowolić klientów na całym świecie dzięki produktom i usługom. W 2018 r. Dwa oddziały Knorr-Bremse razem wygenerowały przychody w wysokości 6,6 mld EUR. Od ponad 114 lat firma jest innowatorem w branży, wprowadzając innowacje w zakresie technologii mobilności i transportu, z przewagą w połączonych rozwiązaniach systemowych. Knorr-Bremse jest jedną z odnoszących największe sukcesy niemieckich firm przemysłowych i czerpie zyski z kluczowych światowych megatrendów: urbanizacji, efektywności ekologicznej, cyfryzacji i zautomatyzowanej jazdy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Protest do przetargu odrzucony. Budowa pirsu może ruszać Protest do przetargu odrzucony. Budowa pirsu może ruszać
Następny artykuł Dobre wyniki przewozowe Warszawskiej Kolei Dojazdowej Dobre wyniki przewozowe Warszawskiej Kolei Dojazdowej