Coraz bliżej otwarcia na Zakopiance

Coraz bliżej otwarcia na Zakopiance

17 września 2019 | Źródło: GDDKiA
PODZIEL SIĘ

Na odcinku drogi ekspresowej S7Skomielna Biała - Rabka Zdrój trwają prace wykończeniowe. Nadzór budowlany sukcesywnie odbiera poszczególne prace i kiedy wyda pozwolenie na użytkowanie, pierwsi kierowcy przejadą tą trasą.

Fot. GDDKiA

Jak będziemy jeździć?

Wjeżdżać i zjeżdżać z tego odcinka będzie się na węźle Skomielna. Droga ekspresowa kończy się na węźle Zabornia, gdzie jazdę kontynuować będzie można drogą krajową nr 7 w kierunku granicy państwa w Chyżnem lub nową, dwujezdniową drogą krajową nr 47 w kierunku Nowego Targu i Zakopanego. Nowy odcinek od węzła Zabornia do Chabówki powstał w ramach budowy odcinka S7 Skomielna Biała – Rabka Zdrój.

Co zostało do zrobienia?

Montowane są bariery energochłonne i balustrady. Wykonywane są nawierzchnie chodników z żywicy epoksydowej, schody skarpowe przy obiektach inżynierskich, oświetlenie uliczne. Pobocze gruntowe ulepszane jest kruszywem naturalnym na węźle Skomielna. Trwają jeszcze prace ogrodnicze: plantowanie, kultywatorowanie, dowożenie i rozrzucanie urodzajnej ziemi. Wysiewano nawozy mineralne i wykonano trawniki dywanowe wzdłuż S7 i na skarpach węzła Skomielna. Wykonawca porządkuje teren inwestycji.

Estakada robi wrażenie

Na ponad 6-kilometrowym odcinku S7 Skomielna Biała - Chabówka wybudowano m.in. dwa węzły drogowe (Skomielna Biała i Zabornia), Obwód Utrzymania Drogi Ekspresowej, MOP na Zbójeckiej Górze, 17 obiektów inżynierskich (wiadukty, estakady), w tym najdłuższa estakada ma 1000 m długości i 50 m wysokości.