SIM FACTOR wyszkoli litewskich maszynistów

SIM FACTOR wyszkoli litewskich maszynistów

20 września 2019 | Źródło: SIM FACTOR
PODZIEL SIĘ

Warszawska spółka SIM FACTOR została wybrana jako wykonawca symulatorów kolejowych na potrzeby Wileńskiej Szkoły Transportu Kolejowego i Usług Biznesowych (VGTVPM).

Fot. SIM FACTOR

Wileńska Szkoła Transportu Kolejowego i Usług Biznesowych (VGTVPM) to najstarsza i jedyna na Litwie kolejowa szkoła zawodowa, założona w1944 roku. Szkoła planuje uruchomienie w 10 miesięcy od podpisania z wykonawcą umowy systemu pięciu symulatorów edukacyjnych zarządzanych przez jednego instruktora. Dodatkowo sala szkoleniowa ma być wyposażona w video-ścianę prezentującą dane z symulowanego systemu SRK. Z informacji uzyskanych od Spółki wiemy, iż jest to dostawa symulatorów wyposażonych w pulpity maszynisty wraz z ekranami w wersji edukacyjnej dla szkół. Każdy z symulatorów będzie wyposażony w zestaw wymiennych pulpitów umożliwiających symulowanie lokomotyw serii 2М62М, TEM TMX oraz pociągów serii EJ575, Pesa 730ML. Zamówienie obejmuje także symulator gaszenia pożarów w pociągu.

Jest to bardzo ciekawe przedsięwzięcie u naszego północnego sąsiada, mamy nadzieję, że podobne projekty zaczną być realizowane w Polsce w naszych szkołach kolejowych. Nowoczesna oferta laboratoryjna i szkoleniowa jest sposobem na przyciągnięcie do zawodu maszynisty młodego pokolenia przyzwyczajonego do nowoczesnych technologii, z którymi obcuje na co dzień.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Poszerzamy wejście do Portu Gdynia Poszerzamy wejście do Portu Gdynia
Następny artykuł  Rzecznik Praw Pasażera Kolei na TRAKO 2019 Rzecznik Praw Pasażera Kolei na TRAKO 2019