Ruszył drugi przetarg na A2 Mińsk Mazowiecki – Siedlce!

Ruszył drugi przetarg na A2 Mińsk Mazowiecki – Siedlce!

24 września 2019 | Źródło: GDDKiA
PODZIEL SIĘ

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kontynuuje przetargi na wyłonienie wykonawców budowy ponad 37 kilometrów autostrady A2 na wschód od Warszawy. Dziś do publikacji skierowała ogłoszenie o zmówieniu na drugi z trzech odcinków.

Fot. GDDKiA

A2 po nowym śladzie

Drugi przetarg na zaprojektowanie i budowę dotyczy prawie 13 kilometrowego fragmentu A2 pomiędzy węzłami Groszki zlokalizowanym w gminie Kałuszyn i Gręzów w gminie Grębków. Ogłoszenie o zamówieniu zostało przekazane  do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, co oznacza, że postępowanie zostanie wszczęte w najbliższych dniach.

Przetarg na zaprojektowanie i budowę pierwszego, ok. 12-kilometrowego fragmentu A2 pomiędzy węzłami Ryczołek (koniec obwodnicy Mińska Mazowieckiego) i Groszki (gmina Kałuszyn) został wszczęty 23 września 2019r.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa prawie 13 km autostrady A2 o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę w przyszłości trzeciego pasa ruchu. Powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

GDDKiA: Dbamy o konkurencyjność

Dla zwiększenia konkurencyjności dajemy potencjalnym wykonawcom możliwość wyboru rodzaju nawierzchni, czyli sami mogą zdecydować czy trasę główną zbudują betonową czy bitumiczną. To nowe zapisy w dokumentach przetargowych. Oznacza to, że firma przystępująca do przetargu będzie mogła zastosować technologię, w której się specjalizuje i pod tym kątem dostosować ofertę.

Źródło: GDDKiA

Harmonogram

  • Postępowanie będzie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego.
  • Termin składania ofert został wyznaczony na 03.12.2019r.
  • Planowane podpisanie umowy z Wykonawcą (przy braku odwołań): maj 2020r.

A2 na wschód od Warszawy:

w realizacji:

  • w. Lubelska - w. Konik (długość 5,6 km), w realizacji w trybie P&B, wykonawca: Polaqua, wartość robót 214,2 mln zł.
  • w. Konik - obw. Mińska Mazowieckiego (9,2 km), w realizacji w trybie P&B,  wykonawca Polaqua, wartość robót 323,5 mln zł.

Łączny koszt realizacji na obu odcinkach ok. 830 mln zł. Planowane oddanie II kw. 2020 r.

w przygotowaniu:

  • Siedlce - Biała Podlaska (63,5 km), w realizacji koncepcja programowa, wykonawca Multiconsult (termin - wrzesień 2019), realizacja P&B planowana na lata 2022-2024, łączny koszt realizacji ok. 3 mld zł.
  • Biała Podlaska - gr. państwa (32 km), w realizacji koncepcja programowa, wykonawca Multiconsult (termin - grudzień 2019 r.), realizacja P&B planowana na lata 2022-2024 łączny koszt realizacji ok. 1,5 mld zł.