Tramwaje Warszawskie poszukują: Kto marzy o tym, by prowadzić tramwaj?

Tramwaje Warszawskie poszukują: Kto marzy o tym, by prowadzić tramwaj?

03 października 2019 | Źródło: Tramwaje Warszawskie
PODZIEL SIĘ

W Tramwajach Warszawskich rozpoczyna się ostatni w tym roku kurs dla motorniczych. Dziś pracuje w firmie około 1400 motorniczych. Zaplanowane jest zatrudnianie kolejnych osób, które będą prowadzić tramwaje. Jest to związane z planami budowy nowych tras, np. do Wilanowa czy na Gocław. W najbliższych latach zbudowane zostanie około 20 km nowy tras. Na ulice stolicy wyjedzie więcej tramwajów, które poprowadzą nowi motorniczowie i nowe motornicze.

Fot. Tramwaje Warszawskie

Kandydaci muszą spełnić kilka wymagań:

  • ukończone 21 lat
  • wykształcenie co najmniej średnie
  • prawo jazdy
  • wzrost od 160 do 190 cm i waga maksymalnie do 130 kg

Jak wygląda kurs motorniczych?

Kurs kandydatów na motorniczychTramwaje Warszawskie prowadzą w dwóch etapach. Po pierwszym kandydat lub kandydatka przystępuje do egzaminu państwowego. Zaliczenie egzaminu wiąże się z uzyskaniem pozwolenia na kierowanie tramwajem. Drugi etap to doskonalenie umiejętności prowadzenia tramwaju, obsługi różnych typów wagonów i przygotowywanie do pracy motorniczego. Po zakończeniu tej części kursu, który trwa 3 miesiące kandydat lub kandydatka zatrudniani są w Tramwajach Warszawskich. Przez pierwsze dni nowi motorniczowie i nowe motornicze wykonują pracę pod opieką swoich patronów, czyli doświadczonych motorniczych – instruktorów. Ukończenie kursu i uzyskanie pozwolenia na kierowanie tramwajem jest gwarancją stabilnbego zatrudnienia na umowę o pracę w Tramwajach Warszawskich na stanowisku motorniczego. Kurs po rekrutacji przeprowadzony zostanie na początku 2020 roku.

Tramwaje Warszawskie mają  również tramwajowy pakiet socjalny dla motorniczych, a w nim m.in. dopłaty do wypoczynku, darmowe bilety komunikacji miejskiej i pakiety medyczne.

Potencjalni kandydaci i kandydatki na motorniczych proszeni są o przesłanie zgłoszeń  do 7 lutego. Na stronie tw.waw.pl/praca Tramwaje Warszawskie udostępniły łatwy w obsłudze formularz dzięki, któremu można wysłać swoje zgłoszenie.