Nowa placówka Poczty Polskiej na dworcu w Miechowie

Nowa placówka Poczty Polskiej na dworcu w Miechowie

03 października 2019 | Źródło: Ministerstwo Infrastruktury
PODZIEL SIĘ

3 października 2019 r., z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz przedstawicieli Zarządu Poczty Polskiej, została oddana do użytku nowa agencja pocztowa w Miechowie, mieszcząca się na wyremontowanym dworcu PKP.

Fot. Poczta Polska

– Poczta Polska realizując swoją strategię, która opiera się na świadczeniu usług dla wszystkich obywateli, odgrywa szczególną rolę w rozwoju naszego kraju. Dostępność placówek pocztowych przeciwdziała wykluczeniu społecznemu i ekonomicznemu, umożliwia mieszkańcom małych miejscowości korzystanie z nowoczesnych rozwiązań. Można powiedzieć, że w wielu sytuacjach wyręcza państwo – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Placówka znajduje się w nowo wyremontowanym budynku dworca kolejowego, tuż obok poczekalni. Została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Można w niej skorzystać z szerokiego zakresu usług oferowanych przez Pocztę Polską, również przy użyciu aplikacji mObywatel.  Dzięki niej klienci Poczty Polskiej przy odbiorze przesyłek mogą potwierdzać swoją tożsamość poprzez okazanie dokumentu na ekranie urządzenia mobilnego.

Poczta Polska posiada największą w kraju sieć sprzedaży na wsiach oraz w małych miastach, obecnie blisko 5,3 tys. placówek znajduje się w miejscowościach poniżej 50 tys. mieszkańców. W sumie w całej Polsce spółka posiada 7,5 tys. placówek, w których obywatele mają możliwość skorzystania z różnorodnych usług: pocztowych, cyfrowych, finansowych, logistycznych i handlowych. Spośród wszystkich posiadanych placówek Poczty Polskiej 38% stanowią agencje, z tego 80% znajduje się w małych miejscowościach i na wsiach.

– Dzięki naszej sieci placówek mamy unikatowy dostęp do wszystkich obywateli naszego kraju. Otwarcie nowej placówki pocztowej w Miechowie to odpowiedź Poczty Polskiej na potrzeby lokalnej społeczności. Chcemy, aby mieszkańcy zarówno dużych, jak i mniejszych miejscowości mieli ułatwiony dostęp do naszych usług  – podkreśla Andrzej Bodziony, wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej.

Od 2016 r. na mapie Polski pojawiło się ponad 400 nowych punktów pocztowych, z czego ponad 40 oddano do użytku w województwie małopolskim.