POLREGIO zainaugurowało współpracę z Gas-Trading S.A.

POLREGIO zainaugurowało współpracę z Gas-Trading S.A.

04 października 2019 | Źródło: PolRegio
PODZIEL SIĘ

Podczas 13. Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO, POLREGIO zainaugurowało współpracę z Gas-Trading S.A. w zakresie wykorzystania skroplonego gazu LNG
w planowanych do pozyskania pojazdach hybrydowych.

Fot. Polregio

Pod koniec 2018 roku Spółka Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, zakończyła
z sukcesem proces restrukturyzacji, w trakcie którego poczyniono szereg inicjatyw w zakresie poprawy oferty dla pasażerów. Kolejnym – już prorozwojowym – krokiem są plany pozyskania przez POLREGIO taboru hybrydowego.

– Po rozważeniu wielu możliwości alternatywnego do trakcji elektrycznej zasilania w pojeździe kolejowym, nasz wybór padł na źródło napędu zasilane gazem skroplonym LNG. Chcemy skorzystać z wiedzy i doświadczeń Spółki Gas-Trading S.A. należącej do GK PGNiG i przygotować się do wejścia w posiadanie hybrydowych pojazdów szynowych, które pod względem napędu będą nowatorskie na polskim rynku. Pojazdy takie pozwolą nam na stworzenie atrakcyjnej i konkurencyjnej oferty bezpośrednich połączeń kolejowych na trasach, które obecnie obsługiwane są częściowo trakcją spalinową, a częściowo elektryczną. To dla pasażerów oznacza konieczność przesiadki, a przewoźnikowi generuje niepotrzebne koszty. Pojazdy hybrydowe o napędzie spalinowym ale niskoemisyjnym umożliwią także ograniczenie kosztów i szkodliwej dla środowiska emisji spalin – powiedział Krzysztof Zgorzelski, Prezes Przewozów Regionalnych.

Gas-Trading S.A. specjalizuje się w transporcie i logistyce skroplonego gazu ziemnego, który jest paliwem czystym i ekologicznym.

– Gas-Trading S.A. posiada kompetencje, które są doskonałym fundamentem współpracy
z największym przewoźnikiem w Polsce w zakresie przygotowania do pozyskania pojazdów hybrydowych. Jest to też dla nas szansa, aby wejść w nowy obszar transportu i branżę, która coraz częściej i coraz chętniej sięga po LNG jako paliwo. Takie inicjatyw są najlepszym dowodem na to jak wielki potencjał kryje się w skroplonym gazie ziemnym i jak dużo dziedzin naszego życia może zmienić – powiedział Tymoteusz Pruchnik, Prezes Zarządu Gas-Trading S.A.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Srebrny Pociąg wraca na tory. Srebrny Pociąg wraca na tory.
Następny artykuł UTK:  Nowelizacja rozporządzenia 720 UTK: Nowelizacja rozporządzenia 720