Fundacja Grupy PKP przyznała nagrody

Fundacja Grupy PKP przyznała nagrody

08 października 2019 | Źródło: Fundacja Grupy PKP
PODZIEL SIĘ

„Darczyńca 5-lecia Fundacji Grupy PKP”, „Wolontariusz Roku” oraz „Przyjaciel Fundacji Grupy PKP”, w tych kategoriach zostały wyróżnione osoby, które przez ostatnie lata szczególnie przyczyniły się do realizacji projektów i zadań statutowych FGPKP. Zobaczcie, kto otrzymał nagrody z rąk Krzysztofa Mamińskiego, Prezesa Zarządu PKP S.A., Mirosława Antonowicza, Przewodniczącego Rady Fundacji Grupy PKP oraz Katarzyny Kucharek, Prezes Zarządu Fundacji Grupy PKP.

Fot. Fundacja Grupy PKP / Łukasz Komła

13. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2019 były okazją do poznania firm z branży kolejowej, wzięcia udziału w różnych debatach i warsztatach tematycznych. Jednym z wydarzeń towarzyszących targom było spotkanie Fundacji Grupy PKP pn. „Koleje życia”. Prezes Zarządu zaprezentowała zakres działalności Fundacji zaproszonym gościom oraz wyróżniła, wręczając trzem, wyjątkowym osobom nagrody.

Prezes Zarządu spółki PKP Intercity S.A., Marek Chraniuk przyjmuje gratulacje od Prezes Zarządu Fundacji Grupy PKP, Katarzyny Kucharek z okazji otrzymania nagrody „Darczyńca 5-lecia Fundacji Grupy PKP”, fot. Łukasz Komła

Wsparcie i pomoc potrzebującym

Fundacja Grupy PKP na przestrzeni 5 lat zrealizowała wiele projektów charytatywnych, kulturalnych, historycznych, społecznych i dotyczących promocji bezpieczeństwa. Najbardziej znane inicjatywy to „Szkoła przyjazna bezpieczeństwu”, cykl spotkań edukacyjnych dla najmłodszych, podczas których przekazywano wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na kolei i w codziennym życiu. „Nowoczesny senior” projekt edukacyjny skierowany do osób starszych, „Widzialni Pełnosprawni” skierowany do osób z niepełnosprawnościami, „Kolej na Ciebie – uratuj życie!” – akcja krwiodawstwa przeprowadzana na dworcach kolejowych w całej Polsce, czy „Woda dla spragnionych czworonogów”, czyli swobodny i darmowy dostęp do wody pitnej dla zwierząt podróżujących koleją. Fundacja Grupy PKP jest organizatorem lub partnerem wielu wydarzeń zarówno historycznych, kulturalnych jak i kolejowych. Wspiera inne inicjatywy takie jak kampania społeczna PLK „Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko”, czy Moto Safety Day. Pracownicy Fundacji pomagają również wielu osobom, które zwracają się z prośbą o wsparcie finansowe. Leczenie dzieci, pomoc emerytowanym kolejarzom, czy ludziom w potrzebie, nie byłaby możliwa, gdyby nie dotacje przekazywane przez inne firmy. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła spółka PKP Intercity S.A. Prezes Zarządu spółki Marek Chraniuk otrzymał nagrodę „Darczyńcy 5-lecia Fundacji Grupy PKP”.

Przewodniczący Rady i Prezes Zarządu Fundacji Grupy PKP z nagrodzonymi, fot. Łukasz Komła

Wolontariat pracowniczy i dobry duch Fundacji

Fundację tworzą ludzie, którzy pracują z pasji do kolei i chęci udzielania pomocy innym. Poza etatowymi pracownikami, działają również wolontariusze, którzy dodatkowo wspierają i wykonują różnego rodzaju inicjatywy na rzecz FGPKP. Osoby te, działają w różnych regionach kraju. Organizują wydarzenia kolejowe, upamiętniające historię PKP, sportowe, ale również edukacyjne. Bożena Binek, jest wolontariuszką, która organizuje spotkania edukacyjne dla najmłodszych, szczególnie w przedszkolach. W mundurze i z lizakiem kolejowym w ręku przypomina dzieciom jak należy zachowywać się na terenie kolejowym. Dzieci otrzymują od niej dyplomy i książeczki „Beni uczy bezpieczeństwa” wydane przez Fundację Grupy PKP. Pani Bożena otrzymała nagrodę „Wolontariusza Roku”. Działalność Fundacji wspierana jest przez wielu ludzi dobrej woli, którzy  pomagają poprzez wsparcie finansowe, merytoryczne oraz angażują się w rozwój i działalność organizacji. Szczególny wkład w te działania ma Lucyna Klein-Klarenbach ze spółki Xcity Investment Sp. z o.o., która została wyróżniona nagrodą „Przyjaciela Fundacji Grupy PKP”.