Polskie pantografy w drodze do Turcji

Polskie pantografy w drodze do Turcji

08 października 2019 | Źródło: EC Engineering
PODZIEL SIĘ

Firma EC Engineering wyprodukowała pierwszy pantograf tramwajowy 120EC dla tureckiej firmy Durmazlar, która dostarczy tramwaje dla Olsztyna.

Fot. EC Engineering

Pantograf 120EC jest testowany lub został już kupiony przez odbiorców z wielu europejskich krajów: Rumunii, Ukrainy, Czech, Węgier oraz Niemiec. Pantograf jest nowoczesnym i uniwersalnym produktem: w konstrukcji wykorzystano system ADD, czyli automatycznego opadania pantografu w przypadku uszkodzenia nakładek węglowych pantografu lub ich nadmiernego zużycia. Dopuszczalna prędkość konstrukcyjna pantografu to 120 km/h.

- Nasza firma jest od wielu lat obecna w Turcji, jeśli chodzi o projektowanie pociągów metra i lokomotyw – podkreśla Ireneusz Łuczak, prezes EC Engineering. – Teraz wchodzimy na ten rynek także z naszymi produktami dla pojazdów szynowych.

Firma Durmazlar podpisała umowę z Olsztynem na dostawę 24 niskopodłogowych, nowoczesnych tramwajów Panorama. Pantografy do pojazdów dostarczy EC Engineering. Poprzednie tramwaje dla Olsztyna były zaprojektowane także przez krakowskich inżynierów, a wyprodukowane przez firmę Solaris.

EC Engineering jest jednym z największych na świecie dostawcą usług projektowych głównie na rynki Europy Zachodniej i Azji. Poza działalnością projektową spółka wytwarza oprzyrządowanie i komponenty do pojazdów w swoich dwóch zakładach produkcyjnych.