P&O FERRYMASTERS uruchamia przewozy intermodalne w nowej relacji między Oradeą (Rumunia) a Łodzią.

P&O FERRYMASTERS uruchamia przewozy intermodalne w nowej relacji między Oradeą (Rumunia) a Łodzią.

09 października 2019 | Źródło: P&O FERRYMASTERS
PODZIEL SIĘ

P&O FERRYMASTERS uruchomił nowe połączenie intermodalne między prywatnym terminalem w Oradei (RO) a Łodzią (PL). Ekspansja do Łodzi, jednej z najbardziej centralnie położonych baz P&O Ferrymaster dla ich klientów w Polsce, jest następstwem znacznego sukcesu firmy związanego z wejściem na rynki Europy Środkowej i Wschodniej, a także już działających połączeń między Oradeą a Zeebrugge i Piacenza.

Fot. P&O FERRYMASTERS

P&O Ferrymasters planuje również uruchomienie usługi między Oradeą a Konstancą, łącząc Europę Środkowo-Wschodnią z Morzem Czarnym, i rozszerzenie  obszaru usług o Bułgarię, Serbię, Grecję i Turcję, dzięki czemu jej sieć będzie jedną z najbardziej rozbudowanych w Europie i Eurazji.

48-godzinne przewozy będą początkowo oferować dwa połączenia w każdą stronę tygodniowo, a następnie zwiększenie ich do trzech w połowie 2020 roku. Przewóz będzie początkowo realizowany w oparciu o kontenery o maksymalnej ładowności 24 ton, a nadwozia wymienne zostaną wprowadzone, jeśli będzie wystarczający popyt. Towary niebezpieczne (RID) można również przewozić w ramach tej usługi.

Wim Blomme, dyrektor intermodalny P&O Ferrymasters, powiedział: „Cieszymy się, że możemy ogłosić dalszą ekspansję z naszego wspólnego terminalu w Oradei do Europy Środkowej i Wschodniej, dodając Polskę do już istniejących powiązań kolejowych, które oferujemy w Europie Północnej i Południowej. Uruchomienie tego nowego połączenia było możliwe dzięki znacznym inwestycjom poczynionym w terminalu Oradea w celu modernizacji obiektu, z zamiarem dostosowania jego potencjału do nowych miejsc docelowych w dającej się przewidzieć przyszłości.

P&O Ferrymasters będzie współpracować z włoską Grupą Transmec w celu dostarczenia nowej usługi. Transmec jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych o rocznym obrocie ponad 300 milionów euro. Firma z siedzibą w Campogalliano w Modenie została założona w 1850 roku i obecnie działa w 28 lokalizacjach w całej Europie, w tym w czterech vcentrach lpgistycznych w Rumunii

Danilo Montecchi, CEO Transmec Group, powiedział: „Nowa usługa stanowi część naszej bardzo udanej współpracy z P&O Ferrymasters w ciągu ostatnich 30 lat. Już planujemy kolejne kroki, koncentrując się również na ciągłym rozwoju naszych istniejących usług intermodalnych między Oradeą a Zeebrugge i Piacenza.

P&O Ferrymasters jest wiodącym paneuropejskim dostawcą rozwiązań logistycznych. Firma obsługuje 20 strategicznych lokalizacji w 13 krajach na całym kontynencie, obsługując zintegrowane połączenia drogowe, kolejowe i morskie za pośrednictwem floty ponad 5000 przyczep i kontenerów.

Firma jest częścią P&O Ferries, która pływa na ośmiu głównych liniach między Wielką Brytanią, Francją, Irlandią Północną, Republiką Irlandii, Holandią i Belgią. Obsługuje ponad 20 statków, które przewożą 8,4 miliona pasażerów i 2,3 miliona jednostek ładunkowych każdego roku. P&O Ferries jest częścią DP World, wiodącego operatora obsługującego globalną wymianę handlową, integrującego poszczególne elementy łańcucha dostaw.