Tramwaj na Winnicę - Podpisanie umowy w niedługim czasie. Tramwajem do Wilanowa - otwarcie ofert .

Tramwaj na Winnicę - Podpisanie umowy w niedługim czasie. Tramwajem do Wilanowa - otwarcie ofert .

11 października 2019 | Źródło: Tramwaje Warszawskie
PODZIEL SIĘ

Wkrótce możliwe będzie podpisanie umowy na przedłużenie trasy tramwajowej do Winnicy. Po rozprawie przed Krajową Izbą Odwoławczą, która odbyła się w poniedziałek, odwołanie złożone przez jedną z firm zostało oddalone. A to oznacza utrzymanie wyboru najkorzystniejszej oferty ze strony Tramwajów Warszawskich.

Fot. Tramwaje Warszawskie

Tramwaje Warszawskie zaplanowały budowę przedłużenia trasy tramwajowej o długości około 1 km. Trasa pobiegnie od ul. Strumykowej do pętli Winnica. Inwestycji będzie towarzyszyć przebudowa dróg, powstaną także nowe chodniki i drogi dla rowerów. Torowisko będzie miało zieloną zabudowę, co oznacza że między szynami zaplanowano posadzenie roślin. Na peronach na trasie i na pętli Winnica, gdzie powstaną przystanki tramwajowo-autobusowe, zainstalowane będą tablice z systemem informacji pasażerskiej. W tym miejscu pasażerowie będą mogli się wygodnie przesiąść z tramwajów do autobusów.
 

Tramwaj na Winnicę. Źródło: Tramwaje Warszawskie

Wydłużona trasa tramwajowa pozwoli pasażerom w ciągu około 20 minut dojechać do stacji metra na Młocinach. Już dziś jest to jedna z najbardziej popularnych tras tramwajowych. W ciągu roku z obecnego przystanku końcowego na Nowodworach tramwaje odjeżdżają aż 70 tysięcy razy! A przez most na Wiśle im. Marii Skłodowskiej – Curie w godzinach szczytu tramwaje przejeżdżają co dwie minuty. W planach przyjęto założonię, że budowa przedłużenia trasy tramwajowej do pętli na Winnicy potrwa 10 miesięcy plus okresy zimowe liczone od 15 listopada do 15 marca.

Tramwajem z Warszawy Zachodniej do Wilanowa.

Tramwaje Warszawskie otworzyły wczoraj oferty w przetargu na zaprojektowanie trasy tramwajowej, która połączy stacje Warszawa Zachodnia z ul. Grójecką. Trasa będzie miała 1,6 km długości i pobiegnie po ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Wpłynęło sześć ofert, które zostaną przeanalizowane przez komisję przetargową. Tramwaj do Wilanowa to projekt, który obejmuje budowę około 20 km trasy z Woli przez stację Warszawa Zachodnia, Ochotę, Mokotów aż do Wilanowa. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 18 miesięcy na przygotowanie dokumentacji projektowej oraz na zdobycie zgód i pozwoleń administracyjnych, w tym pozwolenia na budowę. Najważniejsze prace budowlane zaplanowane na 2022 i 2023 rok.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Polskie rolnictwo zwiększa potencjał eksportu zbóż Polskie rolnictwo zwiększa potencjał eksportu zbóż
Następny artykuł PGNiG i PKP CARGO sprawdzą możliwość przewozu paliwa gazowego LNG za pośrednictwem kolei PGNiG i PKP CARGO sprawdzą możliwość przewozu paliwa gazowego LNG za pośrednictwem kolei