Siemens Mobility z certyfikatem bezpieczeństwa cyfrowego taboru wydawanym przez TÜV

Siemens Mobility z certyfikatem bezpieczeństwa cyfrowego taboru wydawanym przez TÜV

16 października 2019 | Źródło: Siemens Mobility
PODZIEL SIĘ

Firma Siemens Mobility otrzymał certyfikat od organizacji TÜV SÜD poświadczający, że firma spełnia międzynarodowe standardy bezpieczeństwa cyfrowego, IEC 62443. Certyfikat potwierdza, że systemy sterowania i kontroli pociągów dużych prędkości, pociągów regionalnych, pociągów metra, tramwajów, lokomotyw, podzespołów oraz rozwiązań z zakresu infrastruktury torowej są odpowiednio zabezpieczone przed cyberatakami.

 

Fot. Siemens Mobility

Razem z certyfikatem, dajemy naszym klientom oraz władzom gwarancję, że systemy cyfrowe naszych pociągów oraz infrastruktury torowej są chronione przed zakłóceniami oraz atakami i spełniają wszelkie uwarunkowania prawne. Bezpieczeństwo to podstawa gwarantująca dostępność naszych pociągów- powiedziała Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility.

Przez ostatnie pięć lat, rozwijający się dział taboru kolejowego w spółce Siemens Mobility był poddawany bardzo dokładnej analizie ryzyka oraz bezpieczeństwa cyfrowego i podjęto szereg działań mających na celu dopasowanie kontroli ryzyka dla każdego nowego projektu. Wysoce rygorystyczny proces został wdrożony w firmie w ponad stu projektach. Niemiecka ustawa o bezpieczeństwie IT, która weszła w życie w lipcu 2015 roku oraz ustawa o ochronie krytycznej infrastruktury Kritis z roku 2016 i inne dokumenty prawne, takie jak europejska ustawa o bezpieczeństwie cyfrowym wymagają odpowiednich standardów w kolejnictwie.

Spółka Siemens Mobility podchodzi kompleksowo do bezpieczeństwa IT w całym łańcuchu dostaw. Firma posiada systemy bezpieczeństwa dla krytycznych i nie-krytycznych systemów kontroli i sterowania, informacji pasażerskiej, Internetu dla pasażerów oraz chmury do przesyłu informacji między pociągami i Sieciowym Centrum Operacyjnym. Tak całościowe podejście do kwestii bezpieczeństwa pozwoliło firmie uzyskać certyfikat IEC 62443 obejmujący największy na świecie zakres zagadnień.