Oferty na pierwszy przetarg związany z budową trasy tramwajowej na warszawski Gocław otwarte.

Oferty na pierwszy przetarg związany z budową trasy tramwajowej na warszawski Gocław otwarte.

18 października 2019 | Źródło: Tramwaje Warszawskie
PODZIEL SIĘ

Dziś otworzyliśmy oferty na pierwszy przetarg związany z budową trasy tramwajowej na Gocław. Jedna z najważniejszych tramwajowych inwestycji w Warszawie pozwoli 50 tysiącom mieszkańców osiedla Gocław i osiedla Międzynarodowa na szybki dojazd do centrum stolicy.

Źródło: Tramwaje Warszawskie

Tramwaj na Gocław: jest 5 ofert 

Tramwaje Warszawskie na zaprojektowanie trasy tramwajowej na Gocław przeznaczyły 6 mln 261 tysięcy złotych. Wykonawcy złożyli 5 ofert w przedziale od 5 mln 830 tysięcy złotychdo ponad 10 mln złotych. Teraz komisja przetargowa dokładnie zbada propozycje i wybierze najkorzystniejszą. Szczegóły o przetargu na stronie Tramwajów Warszawskich.

Szybki dojazd do centrum Warszawy

Przejazd tramwajem całej trasy, z pętli na Gocławiu do stacji metra Centrum, zajmie około 20 minut. Tramwaje po nowej trasie w godzinach szczytu będą mogły kursować co 4 minuty. Tory pobiegną przez Saską Kępę, dalej - nad aleją Stanów Zjednoczonych gdzie powstanie wygodny węzeł przesiadkowy, pozwalający wygodnie przesiąść się z autobusów do tramwajów. Ostatnie półtora kilometra nowej trasy przebiegnie w ciągu ul. generała Bora-Komorowskiego do pętli autobusowej, która znajduje się w pobliżu trasy Siekierkowskiej. Na pętli pasażerowie będą mogli przesiadać się z tramwajów do autobusów.

Źródło: Tramwaje Warszawskie

Jak długa będzie nowa trasa?

Łączna długość nowej trasy wyniesie 3,6 km, będzie przy niej 7 przystanków. Dodatkowo zmodernizujemy także  trasę tramwajową na al. Waszyngtona, gdzie zmodernizujemy tory o długości 2,5 km i przebudujemy 9 peronów.

Terminy

Wykonawca dokumentacji projektowej wyłoniony w przetargu będzie miał 9 miesięcy na opracowanie projektów budowlanych.Roboty budowlane zaplanowaliśmy między 2021 a 2023 rokiem. Budowa trasy tramwaju jest dofinansowana ze środków unijnych na lata 2014 – 2020.