Życzenia Krajowego Duszpasterza Kolejarzy z okazji Święta Kolejarzy

Życzenia Krajowego Duszpasterza Kolejarzy z okazji Święta Kolejarzy

22 listopada 2019 | Źródło: Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich
PODZIEL SIĘ

Z upoważnienia Krajowego Duszpasterza Kolejarzy ks. Eugeniusz Zarębińskiego przesyłam życzenia kierowane do kolejarzy z okazji Święta Patronalnego Kolejarzy Św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Pozdrawiam serdecznie.

Teresa Adamska Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich.

Fot. pl.wikipedia.org

Moi Drodzy Kolejarze!

Tegoroczne Święto Patronalne obchodzimy w roku szczególnym - 40. rocznicy I pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Wołanie papieża Polaka: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi.” napełniało serca rodaków odwagą i nadzieją na odzyskanie tożsamości narodowej. I dziś, aby strzec odzyskanej wolności musimy być tak jak wtedy mocni mocą wiary, nadziei i miłości.

Wsłuchujmy się więc nadal w nauczanie Jana Pawła II. Niech umacnia nas ono w wierności Chrystusowi i Jego Ewangelii, będzie drogowskazem w życiu rodzinnym, społecznym i zawodowym. Dbając o etos zawodu kolejarza, starajmy się wykonywać nasze służbowe obowiązki ofiarnie, uczciwie, z poczuciem odpowiedzialności za powierzone nam zadania.

Wszystkie nasze troski i radości zawierzamy wstawiennictwu Św. Katarzyny Aleksandryjskiej,  naszej Patronki.

Naszą kapłańską modlitwą i pasterską posługą ogarniamy wszystkie pokolenia wielkiej rodziny kolejarskiej, prosząc o zdrowie dla emerytów i rencistów, twórcze siły dla pracujących, łaskę miłości i zgody w rodzinach.

Z  kapłańskim błogosławieństwem

Krajowy Duszpasterz Kolejarzy

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł  Jelenia Góra Zabobrze i Jelenia Góra Przemysławowa od połowy grudnia dostepne dla podróżnych Jelenia Góra Zabobrze i Jelenia Góra Przemysławowa od połowy grudnia dostepne dla podróżnych
Następny artykuł Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej wśród szkół patronackich Kolei Mazowieckich Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej wśród szkół patronackich Kolei Mazowieckich