Jest porozumienie pomiędzy Bulk Cargo i Zarządem Portu Szczecin i Świnoujście

Jest porozumienie pomiędzy Bulk Cargo i Zarządem Portu Szczecin i Świnoujście

06 listopada 2019 | Źródło: ZMPSiŚ
PODZIEL SIĘ

5 listopada 2019 roku, po uzyskaniu zgody Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, ZARZĄD MORSKICH PORTÓW SZCZECIN I ŚWINOUJŚCIE S.A. z siedzibą w Szczecinie oraz „BULK CARGO – PORT SZCZECIN” Spółka z o.o. z siedzibą w Szczecinie zawarły aneks do umowy dzierżawy z 15 września 1994 roku, którego postanowienia m.in. zmieniają czas trwania tej umowy na umowę na czas oznaczony – 30 lat.

Fot. ZMPSiŚ

Zawarcie aneksu kończy niemal trzyletnie negocjacje prowadzone przez obydwie spółki, które w związku z tym wydały specjalny wspólny komunikat.

Źródło: Zarząd Morskich Portów Szczecin iSwinoujście S.A.

Spór dotyczył przede wszystkim stawek dzierżawy portowych terenów. ZMPSiŚ przekonywał, że nie może dłużej tolerować tego, co ustalono w połowie lat 90. XX wieku. Padały też argumenty, że Bulk Cargo nie wykorzystuje wszystkich nabrzeży. ZMPSiŚ stwierdził też, że nie zgadza się to, „aby stosunkowo mała grupa osób wraz ze spółkami powiązanymi z Bulk Cargo Szczecin uwłaszczyła się i czerpała nieuzasadnione korzyści z majątku stanowiącego własność Skarbu Państwa”.

Źródło: Zarząd Morskich Portów Szczecin iSwinoujście S.A.

Bulk Cargo-Port Szczecin Sp. z o.o. to największa i najbardziej uniwersalna firma przeładunkowo-składowa w porcie szczecińskim. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz strategii inwestycyjnej z firmy specjalizującej się dawniej w eksporcie towarów masowych - głownie węgla, stała się wszechstronnym terminalem, obsługującym niemal wszystkie grupy ładunków przechodzących przez porty ujścia Odry. W ostatnich miesiącach spółka notuje rekordowe przeładunki w większości grup przeładunkowych.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł W dalszą podróż najchętniej wybieramy się koleją W dalszą podróż najchętniej wybieramy się koleją
Następny artykuł Po oddaniu do ruchu obwodnicy Szczecinka - będzie w Polsce ponad 4000 km dróg szybkiego ruchu Po oddaniu do ruchu obwodnicy Szczecinka - będzie w Polsce ponad 4000 km dróg szybkiego ruchu