Port Gdynia na VII Międzynarodowych Targach Transportu i Logistyki

Port Gdynia na VII Międzynarodowych Targach Transportu i Logistyki

12 listopada 2019 | Źródło: Port Gdynia
PODZIEL SIĘ

W Warszawie odbyły się VII Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki. Trans Logisitica to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla osób związanych z transportem, spedycją i logistyką oraz dla producentów i dystrybutorów wszelkiego rodzaju, a więc przedsiębiorstw korzystających lub poszukujących usług TSL. VII edycja targów utrzymana została w formule B2B, umożliwiając dotarcie nie tylko do właścicieli ładunków, ale również do kierownictwa firm transportowych, logistycznych, spedycyjnych i właścicieli flot pojazdów.

Fot. Port Gdynia
W bieżącym roku swoje rozwiązania zaprezentowały firmy działające w oparciu o zagadnienie transportu intermodalnego, firmy transportowe, spedycyjne, logistyczne, armatorzy, porty i terminale, operatorzy giełd ładunków, emitenci kart paliwowych, producenci systemów IT, telematycznych, monitorowania i rozliczania czasu pracy kierowców, systemów poboru opłat drogowych, myjni samochodowych, a także firmy oferujące usługi z zakresu obsługi celnej, doradztwa podatkowego, zwrotu VAT, ubezpieczeń i finansów. Tematyka targów obejmowała sektory: IT i telematykę, transport – drogowy, kolejowy, morski, lotniczy, logistykę i magazynowanie, porty i terminale kontenerowe, spedycję, a także transport intermodalny. Port Gdynia wraz ze swoimi partnerami rozwija transport intermodalny, nieustannie poprawiając infrastrukturę drogowo - kolejową.

Spółka ZMPG SA wystawia się na Targach po raz drugi . W bieżącym roku do wspólnej prezentacji zaprosiliśmy dwie firmy ”Terramar” Spedycja Międzynarodowa Sp. z o.o. oraz znaną firmę transportową LKW WALTER Internationale Transportation AG z siedzibą w Wiedniu.

Oprócz stoiska , reprezentanci Portu Gdynia mieli okazję przedstawić prezentacje pt. „Port Gdynia jako kluczowy węzeł logistyczny w międzynarodowym łańcuchu dostaw”. Podczas panelu Polski „hub” na Kolejowym Jedwabnym Szlaku: rola administracji państwowej omawialiśmy potencjał i działania administracji na rzecz wzmocnienia pozycji polskiej branży TSL w kontekście przewozów towarowych między UE i Azją, również na tle rozwoju inicjatywy Trójmorza.

- Konferencja jest szansą do zaprezentowania nowoczesnych technologii, rozwiązań, a także do kształtowania relacji z obecnymi kontrahentami i nawiązania nowych relacji biznesowych z firmami TSL. Port Gdynia, jako logistyczny hub transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T) i punkt początkowy korytarza Bałtyk Adriatyk, wspiera postęp i innowacyjne pomysły, śledząc nowości w branży TSL, aby usprawnić transport intermodalny - komentuje Adam Meller, Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia.