Przeszukania i zabezpieczenia zgromadzonego materiału

Przeszukania i zabezpieczenia zgromadzonego materiału

14 listopada 2019 | Źródło: CBA
PODZIEL SIĘ

W kilkunastu miejscach w całej Polsce funkcjonariusze CBA zabezpieczali dzisiaj dokumenty i sprzęt elektroniczny w związku ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Przewozom Regionalnym Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Fot. CBA

Funkcjonariusze bydgoskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego, przy współudziale agentów  z innych delegatur Biura, prowadzili dzisiaj na terenie kilku województw przeszukania i zatrzymania rzeczy w firmach zajmujących się usługami serwisowymi i naprawczymi lokomotyw, wagonów i ich elementów, w tym, m.in. silników i skrzyni biegów. Firmy te świadczą usługi dla przewoźników kolejowych z terenu niemal całej Polski.

Ponadto, dokumentacja zabezpieczana jest w Przewozach Regionalnych, Szybkiej Kolei Miejskiej i Urzędzie Transportu Kolejowego. Działania prowadzone są w 11 lokalizacjach, między innymi w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Olsztynie, Gdyni i Zielonej Górze.

Czynności  realizowane są w oparciu o postanowienia wydane przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy. Agenci zabezpieczają dokumentację i sprzęt elektroniczny w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Przewozom Regionalnym  Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.