GDDKiA podtrzymuje deklaracje w sprawie udostępnienia A1 koło Częstochowy

GDDKiA podtrzymuje deklaracje w sprawie udostępnienia A1 koło Częstochowy

16 listopada 2019 | Źródło: GDDKiA
PODZIEL SIĘ

Roboty zabezpieczające na trasie głównej na A1 pomiędzy węzłami Częstochowa Północ i Częstochowa Blachownia znajdują się już w końcowej fazie. Nieprzewidziane poprawki po poprzednim wykonawcy przełożyły się na roszczenia czasowe złożone przez obecnego wykonawcę. Nie powinno to jednak znacząco wpłynąć na termin udostępnienia ciągu głównego. 

Fot. GDDKiA

Zawarty aneks jest wynikiem uznania przez inżyniera kontraktu złożonego roszczenia wykonawcy dotyczącego wystąpienia niezależnych od niego czynników zakłócających i utrudniających wykonywanie robót na realizowanym kontrakcie. Dotyczy to utrudnienia w usunięciu kolizji wodociągowej W-3 (rozpoczętej i nie zakończonej przez poprzedniego wykonawcę) spowodowane negatywnymi próbami ciśnieniowymi wynikającymi z nieprawidłowego rozwiązania projektowego. Kolejny element to konieczność wykonania nieplanowanych prac naprawczych w zakresie wymiany zasypek inżynierskich dla obiektów WA-360, WA-363, MA/PZ-364, WD-367, MA/PZ-368, WA-370, WA-371 w związku z negatywnymi wynikami sprawdzających badań sondowania dynamicznego.

Aneks wydłuża czas ukończenia robót zabezpieczających na kontrakcie o 38 dni, tj. z 15 listopada na 23 grudnia 2019 r. Mobilizacja wykonawcy robót zabezpieczających oraz deklaracje wykonawców, z którymi ostatnio podpisaliśmy umowy na wykonanie ogrodzenia, oznakowania poziomego i pionowego oraz barier energochłonnych, wskazują, że przed końcem roku kierowcy ominą Częstochowę nowym odcinkiem A1.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Prawie 2,3 mld zł z UE na budowę dróg w 5 województwach Prawie 2,3 mld zł z UE na budowę dróg w 5 województwach
Następny artykuł  Do floty Poczty Polskiej dołączają pierwsze dostawcze e-auta Do floty Poczty Polskiej dołączają pierwsze dostawcze e-auta