Niskopodłogowe tramwaje w komunikacji miejskiej w Schwerinie posłużą co najmniej kolejne 20 lat

Niskopodłogowe tramwaje w komunikacji miejskiej w Schwerinie posłużą co najmniej kolejne 20 lat

18 listopada 2019 | Źródło: Knorr-Bremse
PODZIEL SIĘ

  • Po modernizacji i modyfikacji wyposażenia elektrycznego, 30 tramwajów będzie użytkowanych co najmniej kolejne 20 lat.
  • Nowoczesne systemy HVAC do kabin pasażerskich Kiepe Electric zapewniają większy komfort na pokładzie.
  • Nowoczesne technologie wydłużą cykl życia obecnie użytkowanych systemów systemom HVAC. Jest to rozwiązanie, które może być zastosowane przy modernizacji wielu flot tramwajów, również tych, które zawierają starsze pojazdy.

Fot. Knorr-Bremse

Kiepe Electric, to spółka zależna Knorr-Bremse, światowego lidera rynku układów hamulcowych i wiodący dostawca innych podsystemów kolejowych i pojazdów użytkowych, zmodernizuje 30 niskopodłogowych tramwajów spośród użytkowanych w komunikacji publicznej Schwerin przez operatora Nahverkehr Schwerin GmbH (NVS). 15-letnia flota miasta zostanie poddana modernizacji sprzętu elektrycznego i systemów HVAC.

„Tramwaje mają do odegrania niezwykle ważną rolę w transporcie publicznym w Schwerinie. Dlatego cieszymy się, że możemy pomóc w osiągnięciu nowego poziomu bezpieczeństwa i komfortu dzięki naszym rozwiązaniom modernizacyjnym ”- powiedział dr Jürgen Wilder, członek zarządu KnorrBremse AG i odpowiedzialny za dział Rail Vehicle Systems. „W zakresie modernizacji, większego komfortu pasażerów i większej oszczędności oferowane przez nas rozwiązanie może być wzorem dla wielu innych operatorów transportu miejskiego”.

Wyznaczając cele tego projektu modernizacji, dyrektor naczelny NVS Wilfried Eisenberg powiedział: „Chcemy utrzymać nasze sprawdzone tramwaje w regularnej eksploatacji przez co najmniej kolejnych 20 lat. W kontekście obowiązkowej kontroli ogólnej oznacza to dokonywanie modyfikacji technicznych i modernizacji. A w Kiepe Electric cieszymy się, że znaleźliśmy kompetentnego partnera do modernizacji sprzętu elektrycznego.”

Kiepe Electric dostarczył oryginalny sprzęt elektryczny do 30 tramwajów, które weszły do ​​użytku z NVS w latach 2001-2003. Same pojazdy zostały zbudowane przez DWA Bautzen.

Teraz Kiepe Electric wygrał europejski przetarg ogłoszony przez NVS na modernizację elektroniki pojazdu. Odpowiednia umowa została podpisana w listopadzie 2019 r., A środki mają zostać rozliczone do 2023 r.

Patrząc na szerszy obraz, dyrektor zarządzający Kiepe Electric, dr Heiko Asum, zauważył: „W Niemczech istnieje wiele flot tramwajowych, które były eksploatowane przez 15 do 25 lat. Modernizacja tych flot pojazdów, rozwiązująca cały szereg problemów wynikających z użytkowania przestarzałych rozwiązań technicznych, zbiega się z zakupem nowych pojazdów jako jednym z kamieni węgielnych w tworzeniu wysokowydajnego systemu transportu zbiorowego. Możemy udzielić przekonujących odpowiedzi tutaj, wykorzystując naszą wiedzę specjalistyczną w zakresie systemów w dziedzinie komponentów elektronicznych. ”

Nacisk na dostępność i komfort na pokładzie pojazdów.

Celem modernizacji będzie zapewnienie maksymalnej dostępności pojazdu. Kiepe Electric będzie odpowiedzialny za wymianę części technologii sterowania trmwajem, a także falownika trakcyjnego i pokładowego przetwornika mocy, dostosowując je do obecnego stanu techniki.

Innym kluczowym zagadnieniem jest poprawa komfortu pasażerów: aby zapewnić przyjemne temperatury na pokładzie, Kiepe Electric zastąpi istniejące urządzenia grzewcze i wentylacyjne najnowszymi systemami HVAC w kabinie pasażerskiej. 

Systemy HVAC do istniejących tramwajów mogą być bardzo atrakcyjną opcją dla wielu innych operatorów transportu zbiorowego ”- powiedział dr Asum.

Tramwaje są częścią  i ważnym elementem funkcjonowania miasta w Schwerinie od ponad wieku. Dzięki wsparciu Ministerstwa Energii kraju związkowego Meklemburgii-Pomorza Przedniego celem jest teraz uczynienie tego środka transportu bardziej atrakcyjnym niż kiedykolwiek.

Wraz z modernizacją tramwajów infrastruktura trakcyjna jest również stale modernizowana. Przykładowo już w 2008 r. Cały system tramwajowy został w pełni dostępny dla wszystkich posażerów. Wszystkie tramwaje i autobusy obsługiwane przez NVS oferują bezpłatne WiFi, a WiFi zostało również udostępnione na przystankach tramwajowych dla wygody pasażerów, którzy muszą czekać na swój tramwaj.

 

Kiepe Electric, spółka zależna Knorr-Bremse, z siedzibą w Düsseldorfie w Niemczech, jest globalnie aktywnym dostawcą systemów elektrycznych dla wiodących producentów pojazdów szynowych i autobusów. Firma oferuje wydajne rozwiązania i zrównoważone ekologicznie koncepcje niskoemisyjnego transportu publicznego z ekologicznym wyposażeniem elektrycznym do lekkich pojazdów szynowych, metra i regionalnych sieci kolejowych, a także do akumulatorów, wózków i autobusów In Motion Charging (IMC).