Koleje Śląskie: Blisko 3400 Studenciaków!

Koleje Śląskie: Blisko 3400 Studenciaków!

20 listopada 2019 | Źródło: Koleje Śląskie
PODZIEL SIĘ

W tym roku już po raz trzeci przez cały październik Koleje Śląskie zachęcały świeżo upieczonych studentów, do przetestowania oferty przejazdów za symboliczną złotówkę. Łącznie z takiej propozycji skorzystało tym razem prawie 3,5 tysiąca osób. Przewoźnik ma oczywiście nadzieję, że testy wypadły pomyślnie, a pomysł zaowocuje zwiększeniem liczby stałych pasażerów korzystających z kolei jako środka dojazdu na uczelnie.

Fot. Koleje Śląskie

Ofertę zakupu biletu miesięcznego za złotówkę po raz pierwszy Koleje Śląskie skierowały do środowiska akademickiego w 2017 roku, który był w Kolejach Śląskich obchodzony pod hasłem „Rok Studenta”. Studenciak – bo takim mianem ochrzconoy tę specjalną ofertę – spotkał się wówczas z na tyle ciepłym przyjęciem, że postanowlono kontynuować pomysł w kolejnych latach.

W ten sposób już po raz trzeci Koleje Śląskie świętowały początek roku akademickiego razem z nowymi studentami. Udało się przy tym osiągnąć zainteresowanie zbliżone do tego z lat ubiegłych – z oferty skorzystało ok. 3400 osób.

Przewoźnik oczekuje, że testy przeprowadzane za symboliczną złotówkę okazały się na tyle udane, że przynajmniej część studentów rozważy taką formę podróżowania również w kolejnych miesiącach. Warto skorzystać, tym bardziej, że studenci mogą liczyć na 51 procent ulgi!