Ks. Ryszard Marciniak na Święto Kolejarzy – Św. Katarzyny Aleksandryjskiej

Ks. Ryszard Marciniak na Święto Kolejarzy – Św. Katarzyny Aleksandryjskiej

25 listopada 2019 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Kochani i drodzy memu sercu kolejarze!

Święto Kolejarza to czas łączności środowiska kolejarskiego z naszą Patronką Świętą Katarzyną Aleksandryjską.  Dziękujemy Bogu za Jej przykład życia, wierności Bogu aż do heroicznego, największego daru męczeństwa.

Nasze czasy wymagają też szczególnego świadectwa, przywiązania do Boga, Kościoła, a także do miejsca nasze kolejarskiej służby.

Świętowanie to wyrażenie wdzięczności dla tych co polską kolej budowali i przez dziesięciolecia jej służyli, to świadomość kontynuacji tej służby publicznej jaką pełni kolej od początku swego istnienia. To zobowiązanie o coraz większą troskę o dobro polskiej kolei. Tego dobra widzimy coraz więcej  i z tego bardzo się cieszymy, ale też troszczymy się o to, by dobro rozwijało człowieka, by stawał się bogatszy wewnętrznie i duchowo.

Świętowanie zakłada bycie w jedności, o tej jedności chcę Was dzisiaj szczególnie zapewnić. Jedność to współuczestnictwo w życiu w radościach i zmartwieniach, troskach, w zdrowiu i w chorobie. To też realizacja przesłania Jana Pawła II, miłować i służyć. Tak rozumiejąc jedność wsłuchuję się kochani w wasze życie, w wasze potrzeby i staram się wam towarzyszyć z modlitwą i wspierać wysiłki, aby każdy miał pracę i by jego rodzina mogła godziwie żyć. Zawsze jestem z wami razem.

Jan Paweł II mówi „że świat współczesny rozpaczliwie potrzebuje poczucia braterstwa i solidarności ludzkiej. Świat potrzebuje, aby  dotknęło go i uzdrowiło piękno i bogactwo miłości Boga, potrzebuje świadków tej miłości”.

Życzę byśmy potrafili być właśnie takimi świadkami.

Kolejarskie świętowanie to też czas refleksji nad stanem obecnym i przyszłością polskiej kolei. Pragnę dołożyć wszelkich starań i spieszyć ze skuteczną pomocą wszystkim, którym dobro kolei rzeczywiście leży na sercu.

Proszę o zjednoczenie wszystkich w wysiłkach, ażeby podjęto rozwiązania najlepsze zapewniające trwałą stabilizację i rozwój polskiej kolei.

Niech nam kolejarzom w zmaganiu o Bożą sprawę, dobra polskiej kolei dopomaga potężne wstawiennictwo naszej Patronki. Z serca wszystkim błogosławię  pozostając w nieustannej łączności.

 

Szczęść Boże!

Ks. mgr inż. Ryszard Marciniak

Krajowy Animator

Katlickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Dofinansowanie unijne rozwoju transportu kolejowego w Małopolsce Dofinansowanie unijne rozwoju transportu kolejowego w Małopolsce
Następny artykuł Przełamywanie barier logistycznych w całej Europie Przełamywanie barier logistycznych w całej Europie