Modertrans dostarczy tramwaje dla Łodzi

Modertrans dostarczy tramwaje dla Łodzi

22 listopada 2019 | Źródło: MPK Łódź
PODZIEL SIĘ

Zarząd Inwestycji Miejskich wyłonił wykonawcę nowych 30 niskopodłogowych tramwajów, które mają trafić do naszego miasta w ramach projektu „Tramwaj dla Łodzi”.

Zdjęcie poglądowe wykonane podczas Targów TRAKO 2019. Fot. Adam Kupniewski


Pojazdy wykona firma Modertrans z Poznania, zamówienie na kwotę 268 mln zł ma zostać zrealizowane do 30 września 2022 r. W przetargu startowały cztery firmy. Stadler i Pesa przekroczyły zakładaną kwotę, a firma Bozankaya z Turcji nie spełniła kryteriów formalnych odnośnie wadium.

O rozstrzygnięciu przetargu, kwestiach formalnych i startujących producentach opowiedziała pani Katarzyna Mikołajec, Zastępca Dyrektora ds. Inwestycji Liniowych ZIM, a o znaczeniu nowych pojazdów we flocie łódzkiego przewoźnika wypowiedział się p. Zbigniew Papierski, Prezes Zarządu MPK-Łódź Sp. z o.o.

Tramwaje o długości ok. 28-33 metrów mają być niskopodłogowe i klimatyzowane, mogące pomieścić ok. 200 pasażerów w tym ok. 60 na miejscach siedzących. Pierwszy raz zastosowane będą dwa skrętne wózki, które ułatwią przejazd i będą mniej eksploatowały torowiska.

Przetarg jest realizowany w ramach projektu „Tramwaj dla Łodzi”, obejmującego modernizację i wybudowanie 11 km torowisk oraz remont zajezdni Chocianowice, polegający na dostosowaniu obiektu do obsługi nowoczesnych tramwajów.
 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Październikowe wyniki Lotniska Chopina Październikowe wyniki Lotniska Chopina
Następny artykuł Kolejowa makieta na Dworcu Wrocław Główny Kolejowa makieta na Dworcu Wrocław Główny