Pociągi specjalne na Puchar Polski

Pociągi specjalne na Puchar Polski

24 kwietnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Pięcioma pociągami specjalnymi zostaną dowiezieni kibice stołecznej Legii i Ruchu Chorzów na mecz finałowy Pucharu Polski. Spotkanie tych dwóch drużyn zostanie rozegrane na Arenie Kielc 24 kwietnia o godzinie 18.

Fot. Kurier Kolejowy

W meczu, którego stawką jest Puchar Polski, zmierzą się drużyny Legii Warszawa i Ruchu Chorzów. Spotkanie odbędzie się we wtorek na stadionie w Kielcach. Swoich piłkarzy dopingować będzie liczna grupa kibiców. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez organizatora meczu, ponad 3100 biletów zakupili szalikowcy stołecznego klubu i około 2000 z Chorzowa. Do miasta nad Silnicą dotrą pięcioma pociągami specjalnymi: trzema składami z Warszawy na dworzec Kielce i dwoma ze Śląska na stację Kielce Herbskie.

Kibiców w drodze na mecz konwojować będą oddziały policji. Jak udało się dowiedzieć w Wydziale Zarządzania Kryzysowego kieleckiego ratusza, ze wspomnianych dworców kolejowych podstawionymi autobusami komunikacji miejskiej dotrą na stadion przy ulicy Ściegiennego. Po meczu, także w asyście policjantów, udadzą się w drogę powrotną. Pierwszy ze specjalnych składów odjedzie planowo z Kielc o godzinie 22.10.

Zobacz galerię z odjazdu kibiców warszawskiej Legii na finałowy mecz Puchau Polski.