Na InnoTrans 2012 zabraknie Grupy PKP

Na InnoTrans 2012 zabraknie Grupy PKP

24 kwietnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Podczas największych na świecie targów kolejowych InnoTrans 2012, które odbędą się we wrześniu w Berlinie, wystawi się 53 polskich firm, o 19 więcej niż w poprzedniej edycji imprezy. Ale nie będzie spółek Grupy PKP.

Fot. Adam Brzozowski

Innotrans to największe na świecie targi branży kolejowej. Tegoroczna edycja odbędzie się w Berlinie od 18 do 23 września. Organizatorzy nie przewidują poważniejszych zmian względem poprzedniej edycji. – Ponieważ chodzi o tragi specjalistyczne stawiamy na kontynuację – mówi  Andreas Dienemann z biura prasowego InnoTrans.

Prawie 100 proc. satysfakcji
Targi cieszą się pozytywną opinią zwiedzających, co jest przedmiotem szczególnego zainteresowania organizatorów. Jak wynika z ankiet przeprowadzonych w 2010 r., pozytywne wrażenie odniosło 97 proc. klientów z branży a zamiar ponownego odwiedzenia targów wyraziło 96,2 proc. z nich.

W poprzednich targach InnoTrans w 2010 r. wzięło udział 103295 zwiedzających z branży kolejowej i ponad 1000 dziennikarzy z 37 krajów. Targi mają charakter międzynarodowy, aż 52 proc. odwiedzających przybyło na nie z zagranicy. W tym roku organizatorzy spodziewają się, że odwiedzających będzie jeszcze więcej.

Jaki tabor? Tajemnica
Więcej ma być także wystawców. W poprzedniej edycji było ich 2243. Swoje stoiska zaprezentowali na 81171 mkw. powierzchni. Ekspozycji pojazdów szynowych służyło 3,5 km torów. W tegorocznej edycji nie zabraknie innowacyjnych rozwiązań i nowości, ale za wcześnie jest na konkrety. Nie wiadomo jeszcze jaki tabor zaprezentują wystawcy. 

W tym roku stoiska na InnoTrasie wykupiły 53 polskie firmy, o 19 więcej niż w roku 2012. Ale nie będzie stoisk spółek należących do Grupy PKP. Przypomnijmy: w 2008 r. w Berlinie zaprezentowały się PKP Cargo, PKP Polskie Linie Kolejowe i PKP LHS. W 2010 r. wspólne stoisko miały PKP PLK i PKP LHS. Teraz na liście wystawców znad Wisły zabrakło obu spółek.

Zobacz listę polskich wystawców na InnoTrans 2012

Będą, ale bez stoiska
Justyna Lipowska, rzecznik PKP LHS, potwierdza tą informację. LHS nie będzie miała stoiska, ale na targi pojedzie delegacja przedstawicieli spółki w charakterze gości. Podobnie postąpią przedstawiciele innych spółek – przyjadą jako goście, aby porozmawiać z zagranicznymi partnerami.

W uroczystości otwarcia InnoTrans 2012 weźmie udział 1000 zaproszonych gości ze świata polityki, nauki i gospodarki, m.in. komisarz Unii Europejskiej ds. transportu Siim Kallas oraz ministrowie komunikacji europejskich państw.