Koleje Mazowieckie nie boją się fanów Legii

Koleje Mazowieckie nie boją się fanów Legii

24 kwietnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Według rzecznika Kolei Mazowieckich koszt wynajęcia jednego pociągu do przewozów komercyjnych wynosi od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych w zależności od długości trasy, klasy taboru oraz dnia przejazdu. Z usług KM skorzystali dziś, 24 kwietnia kibice Legii, którzy ze stacji Warszawa Zachodnia wyruszyli na mecz z Ruchem Chorzów w Kielcach.

Fot. Kurier Kolejowy

Około południa, ze stolicy do Kielc na mecz finałowy Pucharu Polski w piłce nożnej, wyruszyły trzy pociągi z kibicami Legii Warszawa. Fani stołecznej drużyny wynajęli trzy pociągi złożone z trzech elektrycznych zespołów trakcyjnych należących do Kolei Mazowieckich.

Nie zawsze są zadymy
Przed ligowym spotkaniem (21 kwietnia) z Lechem Poznań, Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa  wydało oświadczenie, że kibice stołecznego klubu dopełnią wszelkich starań, by w trakcie tego meczu nie doszło do niepożądanych zachowań z ich strony. Tego samego dnia wieczorem na linii z Warszawy Wileńskiej do Tłuszcza 40 kibiców Legii powracających z meczu Legia - Lech Poznań wszczęło awanturę. Wskutek zajścia sześciokrotnie zerwano hamulec bezpieczeństwa w pociągu Kolei Mazowieckich. Wybito też szybę w drzwiach przejściowych, szybę w drzwiach automatycznych oraz 6 świetlówek.

Trudno przewidzieć czy do tego rodzaju niepożądanych zajść może dojść przed lub po spotkaniu z Ruchem Chorzów w Kielcach.

Spółka Koleje Mazowieckie deklaruje, że wszystkie pociągi KM są ubezpieczone. Dodatkowo, wszelkie kwestie dotyczące ewentualnych dewastacji lub nieszczęśliwych wypadków reguluje umowa dwustronna zawarta między przewoźnikiem a Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa.

Nabroją - dostaną fakturę
- W przypadku jakiejkolwiek dewastacji pociągu Stowarzyszenie, które wynajmuje skład ponosi koszty naprawy. Ich wysokość jest wyceniana przez biegłych specjalistów. Na tej podstawie wystawiamy fakturę do zapłacenia – mówi Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich.

Ponadto, przejazd pociągów jest cały czas monitorowany przez Straż Ochrony Kolei, której funkcjonariusze znajdują się na każdej stacji na trasie przejazdu pociągów specjalnych.

Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Kielcach w celu zapewnienia ładu i porządku na terenie kolejowym zwiększyła środki bezpieczeństwa.

- Na przyjazd kibiców oczekuje w pełnej gotowości 40 funkcjonariuszy SOK z psami służbowymi - mówi inspektor Artur Zagórski z komórki organizacyjnej ds. operacyjno - prewencyjnych. I dodaje - Współdziałamy też z policją, aby kibice spokojnie dotarli na mecz, a po spotkaniu z powrotem wrócili do domu.

Na mecz pucharowy kibice pojadą 5. pociągami

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Na InnoTrans 2012 zabraknie Grupy PKP Na InnoTrans 2012 zabraknie Grupy PKP
Następny artykuł Remonty przepraw na Warmii i Mazurach Remonty przepraw na Warmii i Mazurach