PESA podpisała memorandum z Kazachami

PESA podpisała memorandum z Kazachami

24 kwietnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W poniedziałek (23 kwietnia) PESĘ Bydgoszcz odwiedziła delegacja z Kazachstanu. Efektem spotkania było podpisanie memorandum przewidującego dalsze prace nad wspólną budową tramwajów dla Pawłodaru i być może także innych miast Kazachstanu.

Fot. Rafał Wilgusiak

Goście zwiedzili firmę, zapoznając się z procesem produkcji w hali konstrukcji stalowych i w hali montażu Zakładu Pasażerskiego. Prezes PESY Bydgoszcz Tomasz Zaboklicki wraz ze współpracownikami rozmawiał z kazachską delegacją na temat  zakupu i modernizacji w PESA tramwajów oraz możliwości montażu tramwajów w Obwodzie Pawłodarskim.

W składzie delegacji z Kazachstanu przyjechali Dujsenbaj Turganow - pierwszy zastępca Akima (wicewojewoda) Obwodu Pawłodarskiego, Orazgeldy Kairgeldinow - prezydent miasta Pawłodar, Daniłaj Muchametkaliew i Saken Sagintajew - prezes i wiceprezes Narodowej Socjalno-Przedsiębiorczej Korporacji "Pawłodar S.A. oraz Margulan Baimukhan - radca Ambasady Kazachstanu w Rzeczypospolitej Polskiej. W spotkaniach z gośćmi w PESIE brał udział także prezydent Bydgoszczy - miasta partnerskiego dla Pawłodaru - Rafał Bruski.

PODZIEL SIĘ