Będą kolejne zarzuty korupcyjne dla kolejarzy?

Będą kolejne zarzuty korupcyjne dla kolejarzy?

25 kwietnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Prokuratura Rejonowa Katowice – Północ, która prowadzi śledztwo w sprawie korupcji w PKP Polskich Liniach Kolejowych stwierdza, że sprawa jest rozwojowa i mogą być postawione kolejne zarzuty.

Fot. CBA

Przedmiotem kontraktu, przy którym miało dojść do zachowań korupcyjnych była inwestycja z zakresu infrastruktury informatycznej na terenie województwa śląskiego. W sprawę zamieszanych jest dwoje pracowników  Biura Informatyki PKP Polskich Linii Kolejowych oraz oraz wiceprezydent polskiego oddziału jednej z globalnych firm informatycznych. Całą trójką Centralne Biuro Śledcze zatrzymało 19 kwietnia 2012 r.

- Bliższych szczegółów nie ujawniam ze względu na dobro śledztwa - mówi zastępca Prokuratora Rejonowego Paweł Marcinkiewicz, który dodaje, że podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Podejrzani Katarzyna I., Tomasz R. i Maciej M. pozostają aktualnie na wolności. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych (kaucji).

Jak mówi prokurator Marcinkiewicz na obecnym etapie nie sposób przesądzić kiedy rozpocznie się postępowanie sądowe, gdyż śledztwo jeszcze trwa.

PODZIEL SIĘ