Polscy przewoźnicy na targach TransRussia

Polscy przewoźnicy na targach TransRussia

25 kwietnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

PKP CARGO oraz PKP LHS to największe polskie firmy, które prezentują się podczas 17 edycji targów TransRussia rozpoczętych w Moskwie. Przedstawiamy relację dziennikarzy „Kuriera Kolejowego”.

Fot. Małgorzata Starczewska

Ruszyły międzynarodowe targi TransRussia – największa impreza branży towarowej i logistycznej w Europie Wschodniej. Wśród ponad 500 wystawców prezentują się firmy z różnych stron świata, łącznie z ponad 27 krajów. Z Polski obecne są spółki PKP CARGO oraz PKP LHS – firmy, które chcą rozwijać sieć swoich przewozów również w kierunku wschodnim.

- Na targach w Moskwie jesteśmy już po raz piąty. To okazja do nawiązania wielu nowych kontaktów, które potem mogą przełożyć się na biznesowe projekty – mówi Zbigniew Tracichleb, prezes PKP LHS.

O kontrakty na wschodzie zabiega też PKP CARGO, które w tym roku prezentuje się na dużym, piętrowym stosiku. W ramach wspólnego pawilonu swoją ofertę promują tu m.in. Trade Trans, CargoSPED czy terminal przeładunkowy Małaszewicze.

Zobacz zdjęcia stoisk polskich wystawców

- Cieszy mnie, że w tym roku biznesowe rozmowy, które prowadzimy z kontrahentami są konkretne, mniej kurtuazyjne niż jeszcze rok temu – zaznacza Wojciech Balczun, prezes PKP CARGO.

Targi TransRussiaa mają widoczny charakterimprezy dedykowanej dla transportu towarowego. W porównaniu do największych targów kolejowych w Europie Zachodniej jest tu więcej przedsiębiorstw związanych z szerokorozumianą logistyką jak np. Port w Hamburgu czy porty francuskie, a mniej specjalistycznych firm związanych z produkcją elementów infrastruktury czy taboru.

Główne obszary prezentacji dotyczą rozwiązań logistycznych, usług dedykowanych dla transportu, technologii informacyjnych czy usług finansowych. Spektakularne prezentacje zastępują tu biznesowe rozmowy, podczas których firmy szukają partnerów do logistycznego łańcucha przewozów w różne strony świata.

Wiele firm prezentuje swoją ofertę w ramach jedenastu pawilonów narodowych. Na taki sposób zdecydowały się m.in. firmy z Finlandii, Niemiec czy Ukrainy. To więcej niż rok temu. Większa jest też (o 10 proc.) powierzchnia wystawiennicza całych targów, która łącznie zajmuje 17 tys. metrów kwadratowych. Międzynarodowe targi TransRussia potrwają do 27 kwietnia.