Koniec I etapu konkursu z wiedzy o kolei

Koniec I etapu konkursu z wiedzy o kolei

08 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Pięć drużyn zakwalifikowało się do finału konkursu pt. “Magiczna kolej w moim regionie”, zorganizowanego przez Artura Zasadę, posła do Parlamentu Europejskiego, z PKP S.A. oraz PKP LHS, pod patronatem Kuriera Kolejowego i Gazety Wyborczej.

Fot. arch. PKP LHS

Oto lista drużyn, które zakwalifikowały się do II etapu konkursu:

  • I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie: Norbert Czechowski, Patryk Matysiak, Michał Majer. Opiekun: Tomasz Wojnarowski
  • Zespół Szkół Łączności w Szczecinie: Kamil Stępień, Jakub Skuratowski, Krzysztof Łubiński. Opiekun: Izabela Szczęsna-Hajdas
  • Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Żaganiu: Magda Janczewska, Magdalena Słowińska, Aleksandra Zakrzewska. Opiekun: Rafał Szymczak
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze: Zuzanna Pawlikowska, Aleksandra Awdiejewa, Ewelina Szczepańska. Opiekun: Małgorzata Pyrtko
  • Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych 1 “Elektryk” im. Włodzimierza Krukowskiego w Nowej Soli: Łukasz Urbański, Mateusz Łuczak, Damian Nawrocki. Opiekun: Mariusz Niemycki.

Finał konkursu (quiz z wiedzy ogólnej o kolei) odbędzie się 17 maja w Zielonej Górze, w biurze Artura Zasady.

Konkurs „Magiczna kolej w moim regionie” jest skierowany do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego. Jego celem jest promowanie kolei jako alternatywnej formy komunikacji publicznej oraz umożliwienie uczniom prezentacji zainteresowań i uzdolnień.

Dodatkowo konkurs ma zwrócić uwagę na rolę kolei, która znacznie przysłużyła się rozwojowi województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego oraz jej obecnej funkcji jako ekologicznego środka transportu masowego.

W pierwszym etapie konkursu, który trwał od 2 do 30 kwietnia, uczniowie w 3-osobowych drużynach mieli do napisania pracę pisemną na temat „Magiczna kolej w moim regionie”- wizja kolei przez pryzmat różowych okularów.

Na najlepszych w konkursie czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci otrzymają: iPady, dyski zewnętrzne, mp4 oraz nagrodę niespodziankę.

Bieżące informacje o konkursie można znaleźć na stronie arturzasada.pl

PODZIEL SIĘ