M. Worach ponownie szefem Kolei Śląskich

M. Worach ponownie szefem Kolei Śląskich

09 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Jak dowiedział się „Kurier Kolejowy” Marek Worach pełni od 23 kwietnia obowiązki prezesa spółki Koleje Śląskie. Piastował już tę funkcję od kwietnia 2011 roku do 16 marca 2012 r., kiedy złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Fot. Robert Wołczyk

Jego obowiązki przejął w marcu wiceprezes spółki, dyrektor ds. technicznych Artur Nastała. W zarządzie Kolei Śląskich cały czas pozostawała Anna Patalong, dawna prezes firmy.

Informację o powrocie Marka Woracha na stanowisko prezesa Kolei Śląskich potwierdził Witold Trólka z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego (właściciel Kolei Śląskich). Jak poinformował, marcowa rezygnacja oraz obecny ponowny powrót na stanowisko były spowodowane względami formalnoprawnymi, dotyczącymi łączenia przez jedną osobę kilku funkcji.

- Marek Worach w Kolejach Śląskich pracował na pół etatu, jednocześnie będąc także pracownikiem Rejonowego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Rybniku. Obecnie pracuje tylko w Kolejach Śląskich, będąc zatrudnionym w pełnym wymiarze – wyjaśnia Trólka.

Marek Worach ma wyższe wykształcenie, ukończył podyplomowe studia menadżerskie oparte o program MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (1996). Najważniejsze funkcje menadżerskie, jakie wcześniej pełnił, związane z infrastrukturą i kolejnictwem, to:

• prezes zarządu Kopex Leasing System, firmy z branży leasingu środków transportu i logistyki wewnątrzzakładowej.
• prezes zarządu Przedsiębiorstwa Robót Kolejowo-Budowlanych,
• główny Konsultant PL - SCI VERKEHR -
• członek zarządu Związku Pracodawców Forum Transportu Szynowego.

PODZIEL SIĘ