Konkurs na najładniejszą lokomotywę EURO

Konkurs na najładniejszą lokomotywę EURO

10 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Od 10 maja do 8 czerwca na stronie internetowej PKP Intercity podróżni mogą wybrać najładniejszą, spośród 20 kursujących, lokomotywę w barwach krajów i stadionów EURO 2012. Ta z największą liczbą głosów będzie jako jedyna jeździć  do rocznicy EURO 2012, a więc do czerwca 2013 r.

Fot. Dominik Skudlarski

Na stronie www.intercity.pl przewoźnik zamieścił zdjęcia 20 lokomotyw (można je również obejrzeć w naszej galerii). Szesnastu  w narodowych barwach drużyn piłkarskich Euro 2012 oraz czterech z wizerunkami polskich stadionów EURO. Każda osoba odwiedzająca stronę będzie mogła oddać jeden głos. W dniu rozpoczęcia Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2012 zostanie ogłoszony wynik głosowania.

- W podjęciu decyzji, która z lokomotyw EURO 2012 jest najpiękniejsza na pewno pomoże  inauguracyjny przejazd kilku z nich. Odbędzie się on 19 maja o godzinie 11.00 na moście średnicowym w Warszawie. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie – zachęca Małgorzata Sitkowska, rzecznik PKP Intercity.

Kolejne uroczyste przejazdy lokomotyw odbędą się w tym samym miejscu, w następnych tygodniach maja i na początku czerwca. Szczegółowy harmonogram przejazdów będzie można znaleźć na stronie przewoźnika.

Lokomotywy EURO 2012 będą kursować po torach do listopada 2012 r.  Każda z nich pokona w tym czasie blisko 120 tys. km, a wszystkie razem 2,5 mln km. Wszystkie kraje uczestniczące w finałowym turnieju i polskie stadiony Euro  mają „swoją” lokomotywę. Przewodnim  hasłem projektu, przetłumaczonym na języki uczestników i wymalowanym na lokomotywach  Euro 2012 jest hasło „Kolej porusza kibiców”.

PODZIEL SIĘ