Perony w Katowicach kompletnie odmienione

Perony w Katowicach kompletnie odmienione

11 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Trwa remont i budowa zadaszenia nad peronami katowickiego dworca głównego. W przyszłym tygodniu ma nastąpić odbiór peronu nr 2. W dalszej kolejności mają zostać wyremontowane perony nr 3 i 4.

Fot. Krzysztof Kuś

- Obecnie prace na peronie drugim są już na finiszu. W przyszłym tygodniu nastąpi odbiór. Następnie robotnicy przeniosą się na peron nr 3. Potem zostanie wyremontowany peron nr 4. Na samym końcu powstaną wiaty na już zmodernizowanym peronie pierwszym – wylicza Jacek Karniewski z Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK Oddział Południowy.

Zobacz galerię zdjęć remontowanych peronów w Katowicach

Trwają też prace nad budową zadaszenia. - Wykonywane jest ono z blachy. Co piąty panel będzie z poliwęglanu. W końcowym etapie wiaty nad peronami zostaną połączone ze sobą. Cała przestrzeń, zarówno nad peronami jak i nad międzytorzem będzie objęta zadaszeniem – wyjaśnia Karniewski.

Rewitalizowane są również przejścia między tunelami. - Będzie nowa posadzka oraz zostanie uzupełniona okładzina ścian z trawertynu – mówi Karniewski.

Jak dodaje, całość inwestycji ma zostać zakończona do końca tego roku. Łączny koszt prac wyniesie ok. 65 mln zł. Prace prowadzone w obrębie peronu 2,3,4 są realizowane w ramach programu inwestycyjnego pt. „Modernizacja układu torowego na liniach nr 1,137, 139 i infrastruktury służącej do obsługi podróżnych w obrębie stacji Katowice Osobowa”. Wykonuje je Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych w Krakowie, spółka zależna od ZUE S.A.

Remont pierwszego peronu został wykonany przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego Transkol z siedzibą w Kielcach.

PODZIEL SIĘ