Przejazdy z PKP IC na Noc Muzeów

Przejazdy z PKP IC na Noc Muzeów

14 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

PKP Intercity przygotowało specjalną ofertę „MUZEALNY ODJAZD - Noc Muzeów z PKP IC” dla odwiedzających muzea w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Katowicach, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Fot. Marek Miłkowski

Reguły oferty MUZEALNY ODJAZD - Noc Muzeów z PKP Intercity - są bardzo proste. Wystarczy kupić bilet jednorazowy wraz z miejscówką do Gdańska, Gdyni, Sopotu, Katowic, Poznania, Warszawy lub Wrocławia według taryfy normalnej lub z ulgą ustawową (w zależności od indywidualnych uprawnień).

Podczas zwiedzania należy uzyskać stempel potwierdzający udział w Nocy Muzeów - w Warszawie można go zdobyć tylko w punkcie informacyjnym przy skrzyżowaniu ulic Bielańskiej i Alei Solidarności, a w pozostałych miastach – w każdym muzeum uczestniczącym w akcji. Bilet z pieczęcią będzie uprawniał do przejazdu powrotnego na specjalnych warunkach: jedynie na podstawie wykupionej miejscówki.

Warunki oferty:

Oferta obowiązuje tylko w pociągach kategorii EIC i Ex, w klasie 2.:

  •  W relacji „tam” –19 maja 2012 r. w godz. 10.00 – 17.00 do stacji: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Poznań, Warszawa, Wrocław;
  • W relacji „z powrotem” –20 maja 2012 r. do godziny 14.00 ze stacji: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Poznań, Warszawa, Wrocław (przejazd powrotny musi odbyć się w tej samej klasie i tą samą drogą, która została określona na bilecie na przejazd „tam”).

Przewoźnik zapraszamy do zapoznania się z listami muzeów, programami i atrakcjami w miastach, które włączyły się do tegorocznej edycji Nocy Muzeów.

Ponadto, w ramach Nocy Muzeów -  wraz z Fundacją Polskich Kolei Wąskotorowych - PKP Intercity uruchamia pociąg, który zawiezie wszystkich pasjonatów kolejowych zabytków na zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Rogowie oraz Parowozowni w Skierniewicach.

Wystarczy wejść 18 maja 2012 r. o godzinie 18.00 na stronę www.kolejrogowska.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy (zdecyduje kolejność zgłoszeń). Amatorom wejściówek na Kolejową Noc Muzeów polecamy także śledzenie profili Intercity na Facebooku – „Pociąg do miejsc” i „Pociąg do podróży”.