Testowali linię na Grunwaldzkiej w Poznaniu

Testowali linię na Grunwaldzkiej w Poznaniu

28 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Ulica Grunwaldzka – główna arteria komunikacyjna łącząca centrum Poznania i rejon dworca kolejowego ze stadionem piłkarskim przy ul. Bułgarskiej jest wciąż intensywnie przebudowywana. M.in. od podstaw odbudowywane jest torowisko tramwajowe.

Fot. Grzegorz Okoński

Poznaniacy przywykli już do obecności ciężkiego sprzętu i kamizelek odblaskowych robotników, wiedzą też o „rozrytym” głównym rondzie ścisłego Centrum – Kaponierze, z tym większym więc zdumieniem obserwowali jadące nowym torowiskiem tramwaje.

MPK nie reaktywowało jednak jeszcze linii na ul. Grunwaldzkiej – rano wypuściło na niewielki odcinek 8 tramwajów wahadłowych różnych typów, by sprawdzić przygotowanie torów w praktyce. Jak zapewnia Nadzór Ruchu MPK, wszystkie składy pokonały zamknięty odcinek bez problemów.

Kompleksowy remont ulicy rozpoczął się w nocy 7 lutego 2012 r., prace objęły całkowitą przebudowę torowiska, położenie nowej jezdni, budowę przystanków, słupów trakcyjnych, instalacji sygnalizacji. Jeszcze trwają i na niektórych odcinkach są nawet jeszcze ogłaszane przetargi na  poszczególne etapy prac budowlanych (np. na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej z ulicami Rycerską i Ostroroga, gdzie oferty można zgłaszać do 30 maja).

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Poznań ma już 45 Solarisów Tramino Poznań ma już 45 Solarisów Tramino
Następny artykuł Władzom Podlasia zabrakło kasy na kolej Władzom Podlasia zabrakło kasy na kolej