Warszawa Wschodnia czynna dla podróżnych

Warszawa Wschodnia czynna dla podróżnych

30 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Przestronny, funkcjonalny, z nową aranżacją przestrzeni - Warszawa Wschodnia w zupełnie nowej formie otwiera drzwi dla pasażerów. Zakończyła się, trwająca dwa lata, przebudowa dworca.

Fot. Dworzec Polski

Dworzec Warszawa Wschodnia jest przeszklony, jasny i nowoczesny. Wieczorami można podziwiać nową iluminację, która rozświetla budynek i przyległy plac. Obiekt został gruntowanie odnowiony i wyposażony w elementy niezbędne dla zapewnienia obsługi podróżnych w wysokim standardzie.

Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się. Dla zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów zainstalowano nowoczesny monitoring. W budynku znajduje się 6 wind.

Przestrzeń związana z obsługą podróżnych ma zupełnie nową aranżację. Wydzielono zespół obsługi klienta z kasami, poczekalnią, pełną informacją o rozkładzie jazdy, przechowalnią bagażu i toaletami. Skrzydła wschodnie i zachodnie zostały natomiast przeznaczone na działalność handlowo - usługową.

Na poziomie antresoli powstała strefa VIP - specjalne pomieszczenie, w którym na pociąg będą mogli czekać klienci PKP Intercity z biletem pierwszej klasy.

Budynek dworca jest klimatyzowany oraz wyposażony w nowoczesne systemy bezpieczeństwa, takie jak: Sygnalizacje Alarmu Pożarowego, Dźwiękowy System Ostrzegawczy oraz systemy ochrony: instalacje sygnalizacji włamania i napadu, instalacje kontroli dostępu, instalację telewizji dozorowej.

Nowy budynek dalekobieżny to jedna z dwóch części dworca Warszawa Wschodnia. Remont dworca podmiejskiego zakończył się w czerwcu ubiegłego roku. W gruntowanie odnowionym budynku znajdują się kasy biletowe, punkt informacyjny o rozkładzie jazdy, poczekalnia, toalety i punkty handlowe. Obiekt jest również przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Koszt modernizacji dworca Warszawa Wschodnia to prawie 60 mln zł. Są to środki budżetu państwa i własne PKP S.A. Wykonawcą prac był STRABAG Sp. z o.o.

Zobacz jak wygląda Warszawa Wschodnia po modernizacji