Relacja z pierwszego przejazdu "Nikifora"

Relacja z pierwszego przejazdu "Nikifora"

01 czerwca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W swój pierwszy kurs z Krynicy do Warszawy wyruszył 1 czerwca 2012 r.  pociąg Przewozów Regionalnych IR "Nikifor". Podróż zajęła pasażerom prawie 9 godzin. Skład dotarł do stolicy ok. godz. 21.30.

Fot. Adam Krynicki

Skład IR "Nikifor" w postaci Elektrycznego Zespołu Trakcyjnego ED72-012 został podstawiony na tor 2 peron 1 stacji Krynica Zdrój około godz. 12.10. W wagonach można było znaleźć ulotki Krynickiej Organizacji Turystycznej informujące o ulgach w ośrodkach wypoczynkowych zrzeszonych w KOT, a także mapę turystyczną Beskidu Sądeckiego. Z Krynicy skład wyjechał z kilkunastoma osobami indywidualnymi oraz wycieczką.  Na dworzec w Krynicy i Muszynie przyszły osoby zainteresowane nowym połączeniem.

Dwie osoby w Muszynie były zdziwione, że skład nie posiada klimatyzacji. W błąd wprowadziła ich ulotka Krynickiej Organizacji Turystycznej, która zawiera na zdjęciu jednostkę EN77-004 Acatus ochrzczoną 11 lutego 2012 r. na stacji w Krynicy Zdroju nazwą "Nikifor".

Pasażerowie jadący pociągiem z utęsknieniem oczekiwali na połączenie kolejowe Krynica - Warszawa. Dwie osoby specjalnie o jeden dzień przedłużyły swój pobyt w górach, żeby wracać z wypoczynku do Warszawy pociągiem a nie autobusem. W Wierchomli nastąpiła mijanka z Nikiforem jadącym z Warszawy, czyli ED72-011.

W Piwnicznej Zdrój wsiadło kilkadziesiąt osób w kolejnej grupie. W Nowym Sączu wsiadło następne kilkadziesiąt osób.

Artykuł powstał we współpracy Kuriera Kolejowego z Adamem Krynickim z Forum Kolejowe Sprawy.

Zobacz galerię zdjęć z przejazdu Nikifora.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Ostaszewo: czy przejazd będzie bezpieczny? Ostaszewo: czy przejazd będzie bezpieczny?
Następny artykuł Pociąg KM pojechał niewłaściwym torem Pociąg KM pojechał niewłaściwym torem