Tramwaje Śląskie kupują 30 pojazdów

Tramwaje Śląskie kupują 30 pojazdów

10 czerwca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Przedsiębiorstwo komunikacyjne zajmujące się wykonywaniem przewozów tramwajowych na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego ogłosiło przetarg na zakup 30 nowych, niskopodłogowych wagonów tramwajowych.

Fot. Mateusz Włodarczyk, Wikimedia

Tramwaje powinny był fabrycznie nowe, jednokierunkowe, wieloczłonowe o udziale niskiej podłogi nie mniej niż 60 proc. długości podłogi przedziału pasażerskiego i napędzanych silnikami prądu przemiennego. Dostawa obejmuje też pakiet naprawczy i specjalistyczny sprzęt niezbędny do eksploatacji wagonów. Tramwaje powinny mieć długość 28-32 m i pomieścić nie mniej niż 200 pasażerów, w tym minimum 40 na miejscach siedzących.

Są trzy kryteria oceny oferty. Najważniejszym jest cena (80 proc.), następnie wartość techniczna (10 proc.) i termin dostarczenia pierwszego wagonu (10 proc.). Oferty można składać do 29 czerwca 2012 r. Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 5 mln 850 tys. zł. Umowa powinna zostać zrealizowana w ciągu 24 miesięcy od momentu udzielenia zamówienia.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach projektu pn.: „Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

PODZIEL SIĘ