Intermodal odnotował dynamiczny wzrost

Intermodal odnotował dynamiczny wzrost

18 czerwca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W I kwartale 2012 roku przewoźnicy kolejowi przetransportowali rekordową liczbę jednostek ładunkowych, łącznie 154,8 tysiąca sztuk (253,5 tysiąca TEU). W porównaniu z I kwartałem 2011 roku ich liczba wzrosła o 57,2 proc. (TEU o 53,9 proc.), a względem IV kwartału 2011 roku o około 4,5 proc.

Fot. Rafał Wilgusiak

Łączna masa w przewozach intermodalnych wyniosła 1,884 mln ton, a wykonana praca przewozowa 715 mln tonokilometrów. W porównaniu do analogicznego okresu 2011 roku, o analogicznie 57,2 proc. i 39,2 proc. więcej.

W I kwartale 2012 roku przewozy intermodalne realizowało 8 licencjonowanych przewoźników, w tym: PKP Cargo, PKP LHS, Lotos Kolej, DB Schenker Rail Polska, CTL Logistics, CTL Express, STK Wrocław oraz Rail Polska. Szczegółowe dane kwartalne znajdują się tutaj.

Najnowsze dane kwartalne dotyczące kolejowych przewozów intermodalnych dostępne cyklicznie na stronie internetowej Urzędu Transportu Kolejowego w zakładce: Analizy i monitoring rynku - Statystyka kwartalna - Przewozy towarowe - Przewozy intermodalne w 2012 roku.

Najnowsze statystyki dotyczące rynku kolejowych przewozów intermodalnych dostępne również z poziomu telefonu komórkowego wyposażonego w funkcję dostępu do sieci internet. Zeskanuj poniższy kod z bezpośrednim linkiem do podstrony Urzędu Transportu Kolejowego.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Utrudnienia na granicy polsko-niemieckiej Utrudnienia na granicy polsko-niemieckiej
Następny artykuł Awaria pociągu PKP Intercity w Warszawie Awaria pociągu PKP Intercity w Warszawie