Od dziś droższe bilety na pociągi IR na CMK

Od dziś droższe bilety na pociągi IR na CMK

18 czerwca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Przewoźnik wprowadził dopłatę za przejazd Centralną Magistralą Kolejową do biletu jednorazowego w pociągach interREGIO. Wynika ona z wysokich kosztów dostępu do torów na popularnej trasie łączącej Kraków i Katowice z Warszawą.

Fot. Kuba Batorowicz

Dopłata za przejazd CMK wprowadzona została jedynie do biletów jednorazowych. W przypadku biletu normalnego lub z ulgą handlową (33 proc. i 50 proc.) dopłata wynosi 5 zł. W przypadku biletów z ulgą podstawową (37 proc., 49 proc., 57 proc., 78 proc., 93 proc. i 95 proc.) – 3 zł. Bilety z dopłatą są dostępne we wszystkich formach sprzedaży biletów PR (kasy, biletomaty, Internet).

- Wprowadzenie dodatkowej opłaty wynika z wysokich kosztów dostępu do infrastruktury na CMK. Ale warto zaznaczyć, że dopłata została wprowadzona w pociągach interREGIO, które przejeżdżają przez stację Idzikowice. Nie są objęte dopłatą pociągi kursujące tylko przez część CMK, na przykład IR Bolko relacji Wrocław – Chełm. Dopłatą  nie zostały też objęte bilety okresowe i promocyjne – informuje Michał Stilger z biura prasowego Przewozów Regionalnych.

Przewoźnik wprowadził nowe taryfy na przejazdy z dniem 1 czerwca, wówczas miały wejść w życie także dopłaty za przejazd CMK. Czemu wprowadzono je dopiero teraz? Michał Stilger tłumaczy, że opóźnienie wynika z przyczyn technicznych.