Przyspieszenie z Wągrowca do Poznania

Przyspieszenie z Wągrowca do Poznania

19 czerwca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Pociągi Kolei Wielkopolskich, łączące Wągrowiec z Poznaniem i jadące przez Skoki, są dobrze oceniane przez pasażerów. Połączenie, wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy od 1 czerwca doczekało się jak na razie tylko jednej skargi – na działanie klimatyzacji w pociągu. Zaraz po jej wpłynięciu, przewoźnik uporał się z usterką.

Fot. Grzegorz Okoński

Pasażerowie chwalą przede wszystkim dużo krótszy czas podróży – szynobus pokonuje bowiem trasę z prędkością 100 km/h, a w niektórych miejscach rozpędza się do 120 km/h. Po trwającym ponad rok remoncie linii, dojazd do Poznania skrócił się w opinii pasażerów o kwadrans – a według Kolei Wielkopolskich – czas przejazdu skrócił się na trasie Poznań – Wągrowiec nawet do poniżej 70 minut. Przypomnijmy, że do niedawna prędkość maksymalna na tym odcinku wynosiła 90 km/godz.

Koleje Wielkopolskie przypominają także o kolejnym ukłonie w stronę pasażerów, jakim jest zwiększenie punktów odprawy podróżnych w Poznaniu. Według informacji przewoźnika, poza sprawnie funkcjonującymi kasami na zabytkowym Dworcu Letnim, Koleje Wielkopolskie uruchomiły dwie dodatkowe kasy biletowe w nowo wybudowanym, nowoczesnym budynku Dworca Poznań Główny. Bilety na pociągi spółek Koleje Wielkopolskie i Przewozy Regionalne można nabyć w kasach nr 1 i 2.