Dodatkowe pociągi na mecze ćwierćfinałowe

Dodatkowe pociągi na mecze ćwierćfinałowe

20 czerwca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Dla osób, które wybiorą się na spotkania zespołów Niemiec, Portugalii, Czech i Grecji, PKP Intercity przygotowało dodatkową ofertę przejazdów do Warszawy i Gdańska.

Fot. Kuba Batorowicz

Poza ofertą pociągów krajowych, PKP Intercity uruchomi również trzy dodatkowe pociągi międzynarodowe: dwa z Czech do Warszawy na mecz Czechy - Portugalia i jeden pociąg z Niemiec na mecz Niemcy - Grecja w Gdańsku.

- Od kilku dni obsługujemy rosnącą zauważalnie liczbę pasażerów  z Niemiec.  Dlatego pociągi Berlin Warszawa Express  wzmacniamy o dodatkowe wagony. Do końca mistrzostw nasze nowe połączenie z Berlina do Trójmiasta będzie kursować w podwójnym zestawieniu  - 12 wagonów - mówi Janusz Malinowski , prezes PKP Intercity.

PKP Intercity dla kibiców podróżujących na mecze ćwierćfinałowe przygotowało, oprócz możliwości dojazdów pociągami stałego kursowania, również 9 dodatkowych składów. Są to głównie pociągi powrotne po zakończonych meczach, które jeszcze tej samej nocy odwiozą kibiców m.in. do Krakowa, Wrocławia, Poznania czy Szczecina. Każdy  z nich będzie zestawiony z ok. 10 wagonów, co pozwoli zabrać  każdorazowo ponad 800 pasażerów. Tradycyjnie, w miastach goszczących rozgrywki, PKP Intercity zapewni też dodatkowy  pociąg rezerwowy, który będzie mógł  zostać uruchomiony w dowolnym kierunku po meczu, w przypadku wysokiej frekwencji.

W sumie, na czwartkowy pojedynek w Warszawie kibice będą mogli dotrzeć 91 pociągami PKP Intercity. Natomiast na piątkowe spotkanie drużyn Niemiec i Grecji w Gdańsku dojechać będzie można 23 pociągami uruchomionymi przez przewoźnika.