Arriva Express nie wyjedzie już na szlak?

Arriva Express nie wyjedzie już na szlak?

21 czerwca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Wakacyjny pociąg z Bydgoszczy przez Kościerzynę i Gdynię do Władysławowa nie zostanie uruchomiony z przyczyn niezależnych od przewoźnika.

Fot. Karol Kosiński

Zapytaliśmy dyrektora marketingu od sprzedaży Arriva RP Jacka Goździewicza, dlaczego popularny pociąg nie wyjedzie na trasę.

– Przyczyną jest brak możliwości uzyskania atrakcyjnych czasu i pory przejazdu pociągu. Modernizacja linii E65 sprawiła, że linia Gdynia – Kościerzyna – Bydgoszcz stała się rezerwową trasą dla części pociągów towarowych. Dodatkowo remontowane są odcinki Gdynia –Hel i Gdynia – Kościerzyna. Wszystko to sprawia, że nie jest możliwe uzyskanie dobrego czasu przejazdu i odpowiedniej pory kursowania Arriva Express, jak w zeszłym roku – mówi Goździewicz.

W zeszłym roku pociąg Arriva Express pokonywał trasę Bydgoszcz – Gdynia dokładnie w 3 godz., a do Władysławowa dojeżdżał w 4 godz i 13 min. W kierunku przeciwnym przejazd z Władysławowa do Bydgoszczy zajmował 4 godz. 31 min. a z Gdyni do Bydgoszczy 3 godz. 19 min. Te czasy przejazdu były znacznie lepsze niż oferowane przez innych przewoźników na trasie przez Tczew.

Rezygnacja z uruchomienia pociągu w tym sezonie nie jest równoznaczna z jego likwidacją. – Mamy nadzieję, że po przeprowadzeniu remontów infrastruktury kolejowej na Pomorzu będzie możliwe ponownie uruchomienie tego połączenia w przyszłym roku – dodaje Goździewicz.

Nie jest jednak wykluczone, że po zakończeniu rewitalizacji odcinka Bydgoszcz – Tczew linii Chorzów Batory – Tczew i odcinka Tczew – Gdynia linii Warszawa Wschodnia – Gdynia oferta pociągu Arriva Express nie będzie już tak atrakcyjna. Jeśli przez Tczew będzie można dojechać do Gdyni szybciej niż przez Kościerzynę, Arriva RP może zrezygnować z uruchomienia pociągu Bydgoszcz – Władysławowo.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Dworzec w Zawierciu, czyli okno na Jurę Dworzec w Zawierciu, czyli okno na Jurę
Następny artykuł Aplikacja z rozkładem chętnie pobierana Aplikacja z rozkładem chętnie pobierana