Czy staną pociągi przy zbiorniku Pogoria?

Czy staną pociągi przy zbiorniku Pogoria?

22 czerwca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W Dąbrowie Górniczej, pomiędzy stacją w Gołonogu i w Ząbkowicach, znajduje się nieczynny obecnie przystanek, zlokalizowany tuż obok niezwykle popularnego wśród mieszkańców kompleksu rekreacyjnych zbiorników.

Fot. Kruczy89, Wikipedia

Fala upałów która nadciągnęła wraz ze zbliżającymi się wakacjami skłania do zadania pytania o możliwość dojazdu nad zalew pociągiem. Niestety, spragnieni ochłody mieszkańcy regionu muszą liczyć na inne formy transportu. Koleje Śląskie tłumaczą, że zainteresowanie ze strony pasażerów byłoby znikome i dlatego przystanek Dąbrowa Górnicza Pogoria nie zostanie uruchomiony.

- Nie planujemy obsługi tego przystanku. Dotąd był on obsługiwany przez Przewozy Regionalne i został przez tego przewoźnika zlikwidowany ze względu na znikome rzeczywiste (a nie deklarowane) zainteresowanie ze strony pasażerów – mówi Adam Warzecha, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Przewozy Regionalne (spółka obsługiwała linię Gliwice – Katowice – Dąbrowa Górnicza – Zawiercie – Częstochowa do 1 października 2011 r., kiedy to przejęły ją Koleje Śląskie) uruchamiały przystanek Dąbrowa Górnicza Pogoria sezonowo, w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia. Zatrzymywały się tam wybrane pociągi, np. w rozkładzie 2007/2008 były to 3 pary połączeń. Odjazdy z przystanku w kierunku Sosnowca, Katowic i Gliwic były o 9.52, 14.42 i 18. W kierunku Zawiercia, Myszkowa i Częstochowy o 10.07, 14.07 i 18.07.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł SIP w Warszawie wciąż nie jest skończony SIP w Warszawie wciąż nie jest skończony
Następny artykuł KŚ inwestują w automaty biletowe KŚ inwestują w automaty biletowe